WOLMED ŁÓDZKIE
 

Pewnie nie myślisz tak o sobie na co dzień. Jednak czy wiesz, że jesteś królem? Tak, królem i nie ma w tym żadnej przesady. Każdy z nas, bogaty, czy biedny, czarny czy biały jest królem własnego życia. W chwili narodzin dziedziczymy królestwo, jakim jest czas naszego życia. W tym królestwie jeszcze się wszystko może wydarzyć, jeszcze można je wypełnić niezwykłymi bogactwami, podbojami, jeszcze można zbudować pomniki dla potomnych. Wszystko zależy od króla, czyli od Ciebie.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE?

Zdjęcie 1.1Wielu ludziom wydaje się niestety, że w ich królestwie życia chodzi przede wszystkim o te materialne podboje i bogactwa, o te pomniki z kamienia i marmuru, o berła i trony. To daje pewne złudne poczucie kontroli i bezpieczeństwa. To również napędza codzienną gonitwę, w której zapominamy, że jesteśmy królami. Czasami presja i nadmierny stres powodują nawet, że oddajemy władzę nad swoim życiem uzurpatorom, takim jak uzależnienia i nasze królestwo życia popada w ruinę.

KIEDY UZALEŻNIENIE PUSTOSZY ŻYCIE

Zdjęcie 1.3Każdy rodzaj uzależnienia, nieważne czy to zakupoholizm, narkomania, alkoholizm, czy uzależnienie od seksu – każde uzależnienie przejmuje władzę nad naszym życiem. Powoduje, że od tej pory nie żyjesz dla siebie, ale po to, by spełniać nawet najbardziej upokarzające zachcianki nałogu. Cała Twoja kreatywna uwaga, która miała wypełnić Twoje życie pasją, miłością, sukcesami zawodowymi, zostaje skupiona na jednym, niezbyt wzniosłym celu, by zaspokoić nałóg. Oczywiście uzależnienie to nieudolny i bezlitosny władca. To władca, który nic nie zbuduje, może oprócz poczucia winy, to król, który nic nie rozwinie, może oprócz niskiego poczucia wartości. Wypełni królestwo Twego życia po krańce, po to by pozostawić je na koniec pustym i zrujnowanym.

Jednak pamiętaj, że to Ty jesteś prawowitym władcą swego życia i dopóki ono trwa – jeszcze się wszystko może wydarzyć.

TRZEBA WALCZYĆ O SWOJE IMPERIUM!

Pomyśl – gdyby do Ciebie należało imperium bez granic, czy oddałbyś je bez walki? Czy każdego dnia nie obmyślałbyś misternych planów jak o owo imperium dbać, jak je zabezpieczyć, jak pozbyć się wrogów i uzurpatorów? Czy pozwoliłbyś, by sprawy mniejszej wagi tak Cię pochłonęły, że Twoje dziedzictwo rozkradliby inni?
Czas Twojego życia to takie imperium. A Ty jesteś w nim królem. Nawet jeśli na jakiś czas straciłeś nad nim kontrolę, warto się zatrzymać i ułożyć plan odzyskania władzy nad swoim życiem. Bo to Twoje dziedzictwo. Aby bronić granic kraju, zatrudnia się armie i specjalistycznych doradców. Kiedy więc chodzi o tak cenne imperium – nasze życie – nie powinniśmy się wahać, by szukać pomocy specjalisty. Uzależnienie to dobry manipulator i aby odebrać mu władzę, trzeba pomocy psychiatry, czy terapeuty. Korzystając z takiej pomocy stajemy się koalicją sprzymierzonych, niepodległych mocarstw walczącą przeciwko jednemu uzurpatorowi, a zatem nasze szanse na wygraną rosną.

Warto wspólnie obmyślić strategię, by to nasze królestwo stało się natchnieniem i siłą dla potomnych, a nie rupieciarnią atrybutów potęgi i dawnej świetności.

*Powyższa porada jest sugestią i nie zastępuje wizyty u specjalisty. W przypadku problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.