WOLMED ŁÓDZKIE

Uzależnienie od alkoholu oddziałuje na wszystkie aspekty życia osoby uzależnionej – jej zdrowie, relacje z bliskimi, życie zawodowe. Aby powstrzymać negatywny wpływ alkoholu na Twoje życie musisz rozpocząć leczenie. Pierwszym krokiem jest w tym przypadku detoks alkoholowy.

W naszej placówce oferujemy profesjonalnie zarządzany program detoksykacji, który gwarantuje bezpieczeństwo, efektywność i jest dostosowany do unikalnych wymagań każdego pacjenta.

Detoks alkoholowy – Czym jest? Czemu służy?

Głównym celem detoksu alkoholowegojest bezpieczne usunięcie alkoholu z organizmu osoby uzależnionej. Nad bezpieczeństwem detoksykacji organizmu czuwa wykwalifikowany zespół medyczny, którego wysiłki koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa życia i zdrowia pacjenta, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka poważnych komplikacji zdrowotnych i nieprzyjemnych objawów zespołu odstawienia, które mogą wystąpić w wyniku nagłego przerwania spożywania alkoholu.

Objawy odstawienia

Objawy odstawienia alkoholu mogą obejmować, ale nie ograniczają się do:

 • drżenia,
 • nadmiernego pocenia się,
 • niepokoju,
 • zaburzeń snu,
 • nudności,
 • bólów głowy,
 • w bardziej ekstremalnych przypadkach delirium tremens.

Nasze podejście do detoksu alkoholowego

W naszym ośrodku stosujemy zindywidualizowane i holistyczne podejście do detoksu alkoholowego, kładąc nacisk na bezpieczeństwo, komfort oraz skuteczność procesu leczenia. Rozumiemy, że każda osoba jest inna, a zatem każdy plan detoksykacji jest starannie dostosowany do indywidualnych potrzeb i okoliczności pacjenta.

Kluczowe aspekty detoksu alkoholowego w WOLMED obejmują:

 • indywidualną ocenę stanu zdrowia pacjenta,
 • wsparcie farmakologiczne – leki minimalizującedyskomfort fizyczny i psychiczny związany z odstawieniem alkoholu,
 • spokojne i kontrolowane środowisko,
 • terapie wspomagające.

Stosując te kompleksowe podejście, dążymy do tego, aby detoks alkoholowy był nie tylko skuteczny, ale także jak najmniej obciążającym doświadczeniem. Naszym celem jest zapewnienie każdemu pacjentowi jak najlepszych szans na pełne wyzdrowienie i powrót do zdrowego, trzeźwego życia.

WOLMED – Detoks alkoholowy dla Pacjentów z Częstochowy

Ze względu na dogodną lokalizację Szpitala i Poradni WOLMED naszą pomoc kierujemy do Pacjentów z Częstochowy i okolic. Pacjentów rozpoczynających detoks alkoholowy w naszej placówce prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej, dowodu tożsamości i dowodu ubezpieczenia zdrowotnego, a także przyjmowanych dotychczas leków. Wgląd w Twoją dotychczasową historię medyczną umożliwi nam przeprowadzenie skutecznej i bezpiecznej detoksykacji organizmu.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami