WOLMED ŁÓDZKIE

Uzależnienie od alkoholu wywiera destruktywny wpływ na każdy aspekt życia osoby uzależnionej. Niestety samodzielna walka z nałogiem jest praktycznie niemożliwa. Leczenie alkoholizmu wymaga profesjonalnego wsparcia. W obliczu uzależnienia, pierwszym i jednym z najważniejszych kroków na drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem jest detoks alkoholowy.

Detoks alkoholowy stanowi fundament do dalszej terapii. W WOLMED oferujemy profesjonalnie prowadzony program detoksykacji, który jest bezpieczny, skuteczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Co to jest detoks alkoholowy?

Organizm przyzwyczaja się do obecności alkoholu w systemie i z czasem zaczyna wymagać coraz większych dawek, aby osiągnąć ten sam efekt, lub po prostu funkcjonować normalnie. Kiedy alkohol jest nagle odstawiony, organizm może zareagować szeregiem nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych objawów odstawienia. Żeby tego uniknąć osoby uzależnione od alkoholu poddaje się procesowi detoksykacji.

Detoks alkoholowy polega na bezpiecznym usunięciu alkoholu z organizmu. W naszym ośrodku stosujemy różne metody detoksykacji, dostosowując je do potrzeb i stanu zdrowia każdego pacjenta. Może to obejmować leczenie farmakologiczne, które pomaga kontrolować i łagodzić objawy odstawienia, terapie wspierające, takie jak infuzje nawadniające i suplementy witaminowe, a także wsparcie psychologiczne, które jest kluczowe dla utrzymania motywacji i siły psychicznej w tym trudnym okresie.

Ile trwa detoks alkoholowy?

Standardowo przyjmuje się, że pełna detoksykacja organizmu przebiega w okresie od 7 do 10 dni. Należy przy tym pamiętać, że czas trwania detoksu alkoholowego może być różny dla każdej osoby i zależy od wielu czynników:

  • długości i stopnia uzależnienia,
  • ilości spożywanego alkoholu,
  • ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

W naszym ośrodku proces ten jest prowadzony pod ścisłym nadzorem medycznym. To daje nam pewność, że każda osoba przechodząca przez detoks otrzymuje niezbędną pomoc na każdym etapie procesu oczyszczania organizmu.

WOLMED – Detoks alkoholowy dla Pacjentów z Łodzi

Ze względu na dogodną lokalizację Szpitala i Poradni WOLMED naszą pomoc kierujemy do Pacjentów z Łodzi i okolic. Pacjentów rozpoczynających detoks alkoholowy w naszej placówce prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej, dowodu tożsamości i dowodu ubezpieczenia zdrowotnego, a także przyjmowanych dotychczas leków. Wgląd w Twoją dotychczasową historię medyczną umożliwi nam przeprowadzenie skutecznej i bezpiecznej detoksykacji organizmu.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami