WOLMED ŁÓDZKIE

Leczenie uzależnienia od alkoholu wymaga odpowiedniego przygotowania, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Detoks alkoholowy to pierwszy i najprawdopodobniej najważniejszy krok w procesie leczenia. Służy usunięciu alkoholu z organizmu i stworzeniu optymalnych warunków do podjęcia świadomej decyzji o rozpoczęciu dalszej terapii.

W naszym ośrodku realizujemy spersonalizowane programy detoksykacji. Skupiamy się na skuteczności procesu, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Działamy kompleksowo, tym samym dostarczając wszystkie niezbędne narzędzia do walki z nałogiem.

Czym jest detoks alkoholowy?

W przypadku nagłego odstawienia alkoholu organizm może zareagowaćszeregiem nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych objawów odstawienia, takich jak: drżenie, nadmierna potliwość, niepokój, zaburzenia snu, nudności, bóle głowy, a w ekstremalnych przypadkach delirium tremens. Sprawując nadzór medyczny nad detoksem, możemy łagodzić wskazane wyżej objawy równocześnie dbając o stabilność fizyczną i emocjonalną osoby uzależnionej.

Ile trwa detoks alkoholowy?

Przyjmuje się, że skuteczny detoks alkoholowy powinien trwać 7 dni. W niektórych przypadkach okres detoksu wymaga wydłużenia. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych cech każdego pacjenta:

  • specyfiki nałogu – okresu uzależnienia, stopnia zaawansowania uzależnienia, wcześniejszych terapii farmakologicznych,
  • ilości spożywanego alkoholu,
  • ogólnego stanu zdrowia,
  • reakcji organizmu na odstawienie alkoholu i zastosowane leczenie wspierające.

Oferując kompleksowe i spersonalizowane podejście do detoksu alkoholowego dostosowujemy czas trwania detoksykacji organizmu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

WOLMED – Detoks alkoholowy dla Pacjentów z Piotrkowa Trybunalskiego

Ze względu na dogodną lokalizację Szpitala i Poradni WOLMED naszą pomoc kierujemy do Pacjentów z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Pacjentów rozpoczynających detoks alkoholowy w naszej placówce prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej, dowodu tożsamości i dowodu ubezpieczenia zdrowotnego, a także przyjmowanych dotychczas leków. Wgląd w Twoją dotychczasową historię medyczną umożliwi nam przeprowadzenie skutecznej i bezpiecznej detoksykacji organizmu.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami