WOLMED ŁÓDZKIE

Fundacja Rozwój – Lepsza Przyszłość powstała w 2004 roku przy Klinice Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa. Jej fundatorem jest Joanna Wysogląd- Wolniak. Pierwszym  prezesem Fundacji był Sławomir Wolniak, ordynator kliniki Wolmed, teraz jest nim Daniel Los- także lekarz i osoba kreatywna, wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka.

Ideą, inspirującą małżeństwo Joanny Wysogląd-Wolniak i Sławomira Wolniak – lekarzy psychiatrów, było przede wszystkim otoczenie opieką chorych, którzy po okresie hospitalizacji, konsultacjach specjalistycznych czy kuracji odwykowej, pozostają ze swoimi problemami bez dalszej pomocy. Nie są w stanie podjąć samodzielnej walki o powrót do aktywnego życia, utrzymać poziomu osiągniętej równowagi zdrowotnej i abstynencji. Potrzebują wsparcia psychicznego, medycznego, a często również finansowego czy organizacyjnego. Dużym atutem i założeniem pomocy jest niesienie jej w warunkach i rodzaju godnego zdrowienia.

Rolą Fundacji jest takie zorganizowanie podopiecznych, aby mogli czerpać wiedzę i siły do walki z wykluczeniem i stygmatyzacją od osób podobnie doświadczonych, korzystając w razie potrzeby z zasobów oraz pomocy specjalistów Kliniki Wolmed i szerokiego grona naukowców współpracujących z ośrodkiem. Fundacja powołała do życia grupy AA oraz Klub Pacjenta, które pomagają zrzeszonym w ich najtrudniejszych, życiowych problemach. Opiekuje się osobami z niepełnosprawnością, uzależnionymi, cierpiącymi na depresję i zaburzenia psychiczne, seniorami, dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wiele lat, na zlecenie bełchatowskiego starostwa, prowadziła badania przesiewowe uczniów 6 klas szkół gimnazjalnych, wykrywające zagrożenia zaburzeniami psychicznymi i depresyjnymi. W gminie Szczerców prowadzony jest punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin.
Fundacja jest współorganizatorem cyklicznych, ogólnopolskich konferencji naukowych lekarzy, upowszechniając wiedzę o zagrożeniach zdrowia psychicznego i nowoczesnych metodach leczenia. Setki osób, które mają utrudniony dostęp do fachowej opieki psychiatrycznej i psychologicznej, korzystają z bezpłatnych porad specjalistów, w czasie „Dni Otwartych” , organizowanych kilka razy w roku. Dochód z działań charytatywnych i koncertów przekazywany jest do podopiecznych w trudnej sytuacji losowej.

Fundacja dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniem pomaga poprzez realizację zadań kierowanych do tych osób, które najbardziej tego potrzebują.
Od 2012 roku do 2015 roku realizowaliśmy zadanie zlecone przez PFRON- warsztaty psychologiczne „Przystań”. Wsparcie uzyskało wtedy ponad 1100 osób – realizowaliśmy pod jednym dachem w cyklach pięciodniowych dla osób z niepełnosprawnościami z 4 województw pomoc psychologiczną.

Zrealizowaliśmy od 2020 roku szereg zadań powierzonych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które były kierowane do osób z niepełnosprawnością wymagających pomocy psychologiczno-terapeutycznej. Pandemia bardzo ograniczyła dostęp do pomocy, a my dzięki tym zadaniom byliśmy blisko tych osób, by móc nieść im pomoc.

Realizujemy także wyjazdy (Zakopane, Kotlina Kłodzka z czeską Pragą), warsztaty (dla grup osób uzależnionych, niepełnosprawnych, seniorów, osób bezrobotnych), pomoc indywidualną, kluby pacjenta, grupy wsparcia. Nasza kadra to osoby z dużą empatią, które chcą być blisko tych, którzy potrzebują pomocy.

Od początku działania swoje realizujemy także w placówce na ul. Opalowej 9 w Bełchatowie.

Osoby, które tego potrzebują mogą skontaktować się z nami, a nasi terapeuci udzielą pomocy, pokierują w drodze zdrowienia, pomogą umówić się na wizytę u specjalisty.

Stawiamy na rozwój do lepszego życia, życia w zdrowiu i harmonii.

Call Now Button