Wolmed – ośrodek leczenia uzależnień. Nasze główne usługi to leczenie alkoholizmu, narkomanii, depresji, nerwic i psychoterapia.

Odczuwasz nieustanne i trudne do zaspokojenia podniecenie seksualne? Leczenie seksoholizmu – Zobacz jak przebiega i jakie są jego objawy

Czy wiesz, że od ponad 17 lat Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed prowadzi leczenie seksoholizmu? Seksoholizm można wyleczyć!

Wciąż myślisz o seksie, a każda napotkana osoba jest dla Ciebie potencjalnym partnerem lub partnerką? Masz trudności ze zbudowaniem stałego, opartego na zaufaniu związku, bo jeden partner nie jest w stanie zaspokoić Twoich potrzeb? Być może cierpisz na uzależnienie od seksu, czyli seksoholizm.

Czym jest seksholizm?

To uzależnienie behawioralne, które opiera się na pobudzaniu ośrodka nagrody w mózgu. Endogenne opioidy, które uwalniają się w czasie silnego podniecenia seksualnego oraz orgazmu, mogą uzależnić. Dlatego mechanizm uzależnienia od seksu jest podobny do każdego innego uzależnienia behawioralnego. To znaczy, że przejawia się silną potrzebą, wewnętrznym przymusem dokonywania zachowań, czynności o charakterze erotycznym bądź seksualnym, w których czynnikiem współwystepującym jest przymus myślenia o nich. Niemożność ich realizacji doprowadza do negatywnych emocji, agresji, złego samopoczucia, złości, ogólnego rozdrażnienia. To oznacza, że jeśli słyszysz odmowę, ogarnia Cię ogromna frustracja. Ciężko jest Ci przyjąć do wiadomości, że Twój partner lub partnerka może nie mieć ochoty, by odbyć stosunek. To sprawia, że osoba uzależniona prędzej czy później ponownie doprowadza do czynności seksualnej – z osobą, z którą jest w związku lub z przypadkowym partnerem lub partnerką, czy kompulsywnej masturbacji.
Jeśli zaspokojenie stało się dla Ciebie zadaniem priorytetowym, które na dalsze tory sprowadza inne zachowania i zajęcia, jeśli czujesz, że osiągnięcie satysfakcji seksualnej zaczyna stanowić dla Ciebie o sensie życia, to może być seksoholizm.

Leczenie seksoholizmu seksoholizm ośrodek leczenia uzależnień wolmed.pl

Dlaczego leczenie seksoholizmu w klinice jest tak ważne?

Pamiętaj, że często samodzielne próby uporania się z uzależnieniem, mogą skończyć się fiaskiem. Osobie uzależnionej ciężko jest narzucić samej sobie określone metody postępowania. Niemożność przerwania błędnego koła i szukanie zaspokojenia na siłę, a więc przejawianie destrukcyjnych zachowań, prowadzi do użalania się nad sobą oraz pogardy dla własnej osoby. Dlatego tak ważne jest podjęcie terapii w specjalistycznym ośrodku i praca nad sobą pod okiem doświadczonego terapeuty.

Jak pomagamy naszym pacjentom w WOLMED?

Leczenie seksoholizmu, podobnie jak innych uzależnień behawioralnych, polega na psychoterapii w nurcie behawioralno-poznawczym. Psychoterapia ma pomóc seksoholikowi poznać przyczyny uzależnienia, musi on też nauczyć się, jak z nimi walczyć. Nie oznacza to, że trzeba całkowicie zrezygnować z seksu. Należy natomiast dążyć do osiągnięcia stanu, w którym znów stanie się on przyjemnością związaną z euforią, a nie będzie powodem wyrzutów sumienia i wyrazem braku szacunku dla siebie.

Po zdiagnozowaniu problemu przez lekarza stara się on znaleźć przyczyny seksualnych zaburzeń. Następnie zaleca terapię stacjonarną, która w naszym ośrodku trwa minimum 4 tygodnie. Zależy nam, aby pacjent odciął się od codziennych bodźców oraz przerwał rutynę, która kojarzy mu się z nałogiem. W czasie terapii osoba uzależniona od seksu musi nauczyć się, jak wypracować zdrowe więzi z ludźmi, dowie się, w jaki sposób budować intymny związek oparty na zdrowych relacjach. Niezmiernie ważne jest też zaspokajanie popędu seksualnego w zdrowy, a nie destrukcyjny sposób. Dzięki terapii prowadzonej pod okiem psychologów i psychoterapeutów osoba uzależniona poznaje siebie, swój problem i uczy się stawiać czoła wszystkim przeciwnościom.

Leczenie seksoholizmu seksoholizm ośrodek leczenia wolmed.pl

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że seks zdominował Twoje myśli i działania. Jeśli obserwujesz niepokojące zachowania u swojego partnera lub partnerki, zwróć mu uwagę na ten problem. Pamiętaj, wczesne rozpoczęcie leczenia w profesjonalnej klinice takiej jak WOLMED sprawia, że proces dochodzenia do siebie może być bardziej efektywny. Uwolnij swoje życie – zgłoś się do nas, na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Przeczytaj również:

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami
Informacje dla pacjentówInformacje dla pacjentów

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec semper porttitor erat id pulvinar. Ut vehicula porta nisi sed finibus. Maecenas ultrices mauris sed nulla efficitur condimentum. Ut laoreet enim nisi, quis faucibus nisi consequat eu. Integer posuere nec tellus tempor porta. Nunc tristique interdum nibh ac hendrerit.

sprawdź informacje dla pacjentów