WOLMED ŁÓDZKIE

Jonofereza zabieg

Terapia jonowa jest rodzajem elektroterapii, w ramach której organizm pacjenta zostaje miejscowo poddany działaniu galwanicznego prądu stałego. Efektem zabiegu jest stymulacja skóry i rozszerzenie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – poprawienie ukrwienia, natlenienie i odżywienia tkanek.

Zabieg jonoforezy jest całkowicie bezbolesny, a pacjent odczuwa ciepło i delikatne mrowienie w miejscu poddawanym zabiegowi. Pojedynczy zabieg trwa około 10-15 minut. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko tkliwa. Objawy ustępują najczęściej w ciągu maksymalnie kilku godzin po zabiegu.

Jonofereza może być wykorzystywana do efektywniejszego podawania wybranych leków przeciwbólowych, wspierania regeneracji (w miejscu poddawanym zabiegowi) oraz leczeniu m.in. nerwobólów, stanów pourazowych stawów i mięśni oraz zaburzeń naczynioruchowych i zaburzeń ukrwienia.

Terapia jonowa może także wpisywać się w holistyczne wsparcie pacjentów leczących depresję czy walczących z uzależnieniami. W Klinice WOLMED zabiegi jonoforezy przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów, którzy do swojej dyspozycji mają najwyższej jakości nowoczesne urządzenia medyczne.