WOLMED ŁÓDZKIE

Leczenie uzależnień i zaburzeń psychicznych wymaga holistycznego podejścia do pacjenta, którego celem powinno być stworzenie optymalnych warunków do regeneracji organizmu, poprawy samopoczucia i wzmocnienia kondycji psychicznej osoby uzależnionej. Dodatkowe zabiegi lecznicze pozwalają nam oferować pacjentom korzystającym z terapii uzależnień w Ośrodku WOLMED kompleksowe wsparcie, którego potrzebują.

Światłolecznictwo jest istotną kategorią zabiegów uzupełniających terapię uzależnień. Zabiegi z wykorzystaniem lampy Sollux umożliwiają przeprowadzanie sesji leczniczych opierających się na dobroczynnym wpływie światła na organizm człowieka.

Naświetlanie lampą Sollux

Lampa Sollux jest urządzeniem emitującym promieniowanie podczerwone. Wykorzystuje się ją przede wszystkim w gabinetach fizjoterapii w leczeniu dolegliwości bólowych poprzez odpowiednio zaprojektowane zabiegi światłolecznicze i ciepłolecznicze. Promieniowanie dociera w głąb tkanek i stymuluje je do regeneracji, poprawia ukrwienie, minimalizuje napięcia oraz łagodzi bóle.

Lampa Sollux znajduje również zastosowanie w gabinetach dermatologicznych w leczeniu różnego rodzaju zmian skórnych. Światłolecznictwo coraz częściej jest wykorzystywane także w leczeniu zaburzeń nastroju, zaburzeń snu, depresji sezonowej i depresji. W tym przypadku efektem naświetlań powinna być ogólna poprawa samopoczucia oraz redukcja stresu i napięć z nim związanych.

Fizjoterapia z wykorzystaniem lampy Sollux w WOLMED

Lampa Sollux w Ośrodku WOLMED to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu nasi specjaliści mogą przeprowadzać efektywne serie zabiegów naświetlania dla pacjentów podejmujących leczenie uzależnienia. Zabiegi lampą Sollux są zawsze w 100% dopasowane do potrzeb pacjenta i jego indywidualnych uwarunkowań, a co za tym idzie – całkowicie bezpieczne i optymalnie skuteczne.

Zabiegi medyczne z wykorzystaniem lampy Sollux mogą być łączone z innymi zabiegami z naszej oferty oraz pozytywnie wpływać na efektywność terapii uzależnień. Naświetlanie lampą niweluje napięcia, poprawia samopoczucie i wzmacnia organizm.