WOLMED ŁÓDZKIE

Jesteśmy przekonani, że kluczem do sukcesu w leczeniu uzależnień jest kompleksowe podejście do potrzeb pacjenta. Właśnie dlatego w naszej ofercie znalazły się dodatkowe zabiegi lecznicze, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie terapii indywidualnej i grupowej prowadzonej w ramach leczenia uzależnienia w naszym Ośrodku.

To zabiegi, których celem jest przede wszystkim poprawa samopoczucia pacjentów, redukcja napięć i niwelacja dolegliwości bólowych oraz ogólne wzmocnienie organizmu.

Zabiegi wykonywane z zastosowaniem specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe oddziałują na głębokie struktury ciała. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, poprawiają ukrwienie i stymulują tkanki do regeneracji, niwelują napięcia i sprzyjają poprawie samopoczucia pacjenta.

Zabieg ultradźwiękowy w fizjoterapii

Ultradźwięki wykorzystywane są od lat w fizjoterapii i rehabilitacji, a także w kosmetologii i medycynie estetycznej. Oddziaływanie falami mechanicznymi i akustycznymi na wybrane obszary ciała rozluźnia napięte mięśnie, poprawia ukrwienie tkanek i przepuszczalność błon komórkowych, usprawnia wymianę gazową tkanek oraz pobudza komórkową przemianę materii.

Zabiegi ultradźwiękowe mają również istotne działanie przeciwbólowe i mogą być stosowane w leczeniu stanów zapalnych, leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, leczeniu stanów pourazowych i chorób reumatycznych.

Sonoterapia może być także ważnym elementem uzupełniającym leczenie uzależnień. Odpowiednio zaprojektowane serie zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu pacjenta. Niwelują dolegliwości bólowe i skutecznie redukują napięcia mięśniowe. Przekładają się na poprawę samopoczucia i wzmacniają kondycję psychiczną osoby uzależnionej.

Zastosowanie ultradźwięków w leczeniu uzależnień w WOLMED

Zabiegi ultradźwiękowe w Ośrodku WOLMED przeprowadzane są przez doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy do swojej wyłącznej dyspozycji mają najwyższej klasy nowoczesne urządzenia. Ultradźwięki są całkowicie bezpieczne i mogą być łączone z innymi zabiegami przeprowadzanymi w ramach leczenia uzależnień.