WOLMED ŁÓDZKIE

Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed, obecnie Wolmed Sp. z o.o., świętowała 20-lecie istnienia. Obecnie klinika jest jednym z wiodących ośrodków psychiatrycznych i terapeutycznych w regionie, oferując opiekę na najwyższym poziomie. Szpital ma łącznie 60 łóżek i rocznie udziela około 1200 hospitalizacji dla pacjentów na sześciu oddziałach. Wolmed to też 13 poradni w regionie, które rocznie udzielają ok. 43 tysięcy świadczeń.

Klinika Wolmed powstała w 2003 roku na murach wiejskiej szkoły w Dubiu w gm. Szczerców (woj. łódzkie) i rozpoczęła swoją działalność jako niewielki ośrodek terapeutyczny i psychiatryczny. Została utworzona przez lekarzy specjalistów psychiatrów: dr n. med. Sławomira Adama Wolniaka i dr Joannę Wysogląd-Wolniak.

Przez lata stała się znaczącym graczem w dziedzinie leczenia zaburzeń psychicznych i terapii uzależnień. Obecnie klinika posiada aż 60 łóżek, co pozwala na przyjęcie i leczenie znacznej liczby pacjentów. Rozwinięto także infrastrukturę, tworząc 6 oddziałów specjalizujących się w różnych aspektach psychiatrii i terapii uzależnień. W 2023 r. doszło do zmiany osobowości prawnej na Wolmed Sp. z o.o. Funkcję prezesa pełni dr n. med. Sławomir Wolniak, a dr Joanna Wysogląd-Wolniak jest wiceprezesem. Przez szereg lat firma utworzyła 13 specjalistycznych poradni, w których pacjenci mogą uzyskać pomoc w różnych dziedzinach, takich jak terapia rodzinna, terapia uzależnień, terapia zaburzeń lękowych i depresji, terapia dzieci, młodzieży, rodzin oraz wiele innych. To znaczący krok w kierunku zapewnienia kompleksowej opieki psychiatrycznej. W Wolmed Sp. z o.o. pracuje (lub współpracuje) aż 150 osób wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, w tym psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, pielęgniarek. Profesjonalizm i zaangażowanie personelu są kluczowymi czynnikami sukcesu kliniki.

Wolmed Sp. z o.o. odgrywa istotną rolę w społeczności, działając na rzecz poprawy zdrowia psychicznego i pomagając wielu pacjentom wrócić do zdrowia. Działa również jako źródło edukacji i świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego i uzależnień.

Dwadzieścia lat działalności Kliniki Wolmed przyniosło liczne osiągnięcia i pozytywne zmiany w opiece zdrowotnej. Jej zaangażowanie w pomoc pacjentom i rozwijanie swojej działalności sprawiły, że stała się renomowanym ośrodkiem w dziedzinie zdrowia psychicznego i terapii uzależnień.

Z okazji 20-lecia właściciele zorganizowali XIV Ogólnopolską Konferencję Naukową „Problemy człowieka z początku XXI wieku. Zagrożenie uzależnieniami, stresem i depresją.”

Z prelekcjami wystąpili:

➡️ Prof. dr hab. n. med. Wojciech Gruszczyński “Mikrobiologia w psychiatrii problemem badawczym XXI w.”
➡️ Prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek „Depresja i lęk – różnice płci”
➡️ Prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki „Leczenie depresji w okresie okołoporodowym”

Właściciele Kliniki Wolmed dziękują prof. Dominice Dudek, prof. Wojciechowi Gruszczyńskiemu oraz prof. Piotrowi Gałeckiemu za wygłoszenie ciekawych prelekcji, uczestnikom konferencji z udział w wydarzeniu oraz wszystkim gościom za ciepłe słowa kierowane pod ich adresem w związku z jubileuszem. 💐💐💐 Dziękujemy, że byliście z nami 🫶💐🫶