WOLMED ŁÓDZKIE

Nadrzędnym celem wszystkich oddziaływań psychoterapeutycznych jest poprawa jakości życia pacjenta. Cele szczegółowe są opracowywane i formułowane indywidualnie z każdym pacjentem podczas pierwszych spotkań, a następnie modyfikowane lub uzupełniane, w zależności od uzyskiwanych w trakcie terapii postępów.

Kto potrzebuje psychoterapii?

Z pomocy psychoterapeuty może skorzystać każda osoba, która boryka się z zaburzeniami w sferze emocjonalnej i psychicznej. Psychoterapia może być więc elementem procesu leczenia m.in. depresji, zaburzeń lękowych, leczeniu zaburzeń osobowości czy zaburzeń odżywiania.

Terapia indywidualna lub grupowa jest również formą efektywnej pomocy osobom mierzącym się z kryzysem życiowym, będącym następstwem np. śmierci bliskiej osoby bądź utraty pracy.

Jak długo trwa terapia?

Psychoterapia może być określona jako krótkoterminowa, średnioterminowa lub długoterminowa, choć granice czasowe dla poszczególnych rodzajów są płynne.

Czas trwania terapii jest kwestią indywidualną i zawsze zależy od złożoności problemów, z którymi boryka się pacjent oraz tempa pracy i założonych celów. Psychoterapia musi uwzględniać sytuację pacjenta w każdym aspekcie jego życia, zarówno psychicznym, jak i fizycznym czy społecznym.

Na czas trwania psychoterapii wpływ mają również: podejście teoretyczne i forma spotkań, a w przypadku świadczeń realizowanych w ramach NFZ – również odgórne wytyczne dla danego problemu czy choroby.

Psychoterapia Dubie

 

Gabinet psychoterapeutyczny WOLMED – zaufało nam wielu pacjentów, zaufaj i Ty

Psychoterapia - rozmowa

Klinika WOLMED od lat aktywnie wspiera pacjentów w odzyskiwaniu panowania nad swoim życiem, definiowaniu problemów i skutecznym rozprawianiu się z nimi.

Nasza kadra to między innymi doświadczeni terapeuci uzależnień oraz psychoterapeuci, prowadzący terapie indywidualne i grupowe.

W zależności od wyzwań, z którymi się borykasz oraz Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań – możesz skorzystać ze wsparcia w gabinetach psychoterapeutycznych znajdujących się m.in. w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku lub postawić na intensywną terapię stacjonarną w Klinice WOLMED w Dubiu.

Masz jakieś pytania, Zapraszamy do kontaktu!

 

Tel.: 691 929 292

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami