WOLMED ŁÓDZKIE

Zmagasz się z przykrymi skutkami długofalowego przyjmowania leków? Lekomania to uzależnienie z którym można sobie poradzić. Dowiedz się jak.

Czy wiesz, że cały proces leczenia uzależnienia od leków (lekomania) rozpoczyna się od detoksu polekowego?

Próbujesz odstawić tabletki, ale Twoje samopoczucie jedynie się pogarsza i szybko wracasz do używek? W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień WOLMED w atmosferze wsparcia i zrozumienia przeprowadzamy odtrucia lekowe dla uzależnionych pacjentów. Umów się na wizytę, na pewno będziemy mogli Ci pomóc!

Dlaczego detoks polekowy jest tak ważny?

Uzależnienie od leków (inaczej lekomania) stanowi połączenie uzależnienia fizycznego i psychicznego – dlatego pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest detoks. Ma on na celu oczyszczenie organizmu z toksycznych związków i przygotowanie go do kompleksowej walki z uzależnieniem. Pamiętaj, że odtruwanie organizmu przy uzależnieniu od leków nie uwalnia od nałogu. Pozwala jednak na znacznie odbudowanie kondycji organizmu i poprawę samopoczucia. Po zakończonym detoksie na pewno poczujesz się lepiej – pojawi się pozytywne myślenie. Twój świat przestanie malować się wyłącznie w ciemnych i ciężkich barwach. Detoks polekowy jest pierwszym krokiem do osiągnięcia celu – wyzdrowienia i odzyskania swojego życia.

Jak wygląda detoks w naszej klinice?

Detoks to bardzo ważny etap odwyku polekowego, który nie należy do przyjemnych. Gdy zaczniesz odczuwać skutki odstawienia przyjmowanych do tej pory środków, musisz uzbroić się w cierpliwość. Podczas detoksykacji pojawiają się takie objawy, jak zmęczenie, zaburzenia snu, wymioty, bladość skóry, dreszcze, gorączka, a nawet halucynacje i lęki. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać detoks w miłej atmosferze pełnej zrozumienia pod okiem doświadczonego personelu medycznego. W WOLMED regularnie organizujemy odtrucia lekowe. W czasie ich trwania rekomendujemy pobyt stacjonarny, ponieważ pacjenci są w kiepskiej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Odtruwanie organizmu w naszej klinice wiąże się z przyjmowaniem kompozycji preparatów, których celem jest łagodzenie fizycznych skutków odstawienia. Leki mają głównie działanie objawowe, co zmniejsza dyskomfort i pozwala przywrócić w miarę normalne funkcjonowanie organizmu.

Lekomania leczenie lekomanii ośrodek leczenia uzależnień wolmed.pl

Jak działa terapia odwykowa dla uzależnionych od leków (lekomania)?

Odwyk polekowy przebiega w trzech etapach. Pierwszym z nich jest radykalne odtrucie organizmu, czyli wspomniany wcześniej detoks. Drugi etap wiąże się z przystosowaniem ustroju do akceptacji funkcjonowania bez wspomagania chemicznego. W tym okresie pacjenci otrzymują łagodne środki farmakologiczne, a także kompozycje witamin i minerałów, które wzmacniają organizm. To bardzo ważne, by pacjent powoli i stopniowo wracał do równowagi i miał czas na regenerację. Po przejściu przez okres leczenia fizycznego uzależnienia, który trwa minimum 10 dób, nadchodzi pora na terapię. Stanowi ona bardzo ważny element odwyku polekowego, ponieważ pozwala na zrozumienie powodów sięgania po leki i uświadamia skutki ich stosowania. Podczas terapii pacjent uczy się też rozwiązywania problemów, umacnia swoją samoocenę, wyzwala od lęków i przygotowuje do życia w społeczeństwie.

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że masz dość kontroli, jaką lekarstwa sprawują nad Twoim życiem. Jeśli chcesz odzyskać poczucie własnej wartości i odbudować dobre relacje z bliskimi, które zostały mocno nadszarpnięte przez Twój nałóg. W klinice WOLMED pomożemy Ci odtruć organizm oraz wrócić do równowagi fizycznej i psychicznej – czekamy na Ciebie!

Przeczytaj również:

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami