WOLMED ŁÓDZKIE

Od wielu miesięcy lub lat narkotyki sprawują kontrolę nad Twoim życiem? Nie wiesz jak rozpocząć walkę z uzależnieniem? Zobacz na czym polega odwyk narkotykowy.

Czy wiesz, że Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed prowadzi całodobowy oddział detoksykacyjny w ramach którego przeprowadzamy detoks narkotykowy?

Jesteś już zmęczony, czujesz się samotny – nałóg skutecznie pozbawił Cię kontaktu z bliskimi? Próbowałeś już wiele razy samodzielnie odstawić prochy, ale zawsze kończyło się tak samo? Przeprowadź detoks narkotykowy w naszym prywatnym ośrodku leczenia narkomanii  WOLMED – tym razem będzie inaczej! Detoksykacja narkotykowa pomoże Ci przerwać ciąg i nabrać sił do podjęcia leczenia. To proces, w którym Twój organizm zyska szansę na regenerację, w wyniki czego poprawi się nie tylko Twoje samopoczucie, ale i ogólny stan zdrowia. Odtrucie narkotykowe to ważny krok.

 

Dlaczego potrzebujesz detoksu narkotykowego?

Abyś mógł skutecznie poradzić sobie z władzą, jaką mają nad Tobą narkotyki, potrzebujesz jasnego umysłu i silnego organizmu. To niezmiernie ważne, że przed samym sobą przyznałeś, że masz problem z groźnymi używkami i podjąłeś decyzję, aby coś z tym zrobić. Pierwszym krokiem do lepszego życia jest usunięcie szkodliwych substancji nagromadzonych w Twoim ciele. Detoks narkotykowy pozwoli Ci:

• oczyścić organizm z toksyn,
• przygotować ciało do dalszej terapii,
• zmniejszyć ryzyko zespołu abstynencyjnego.

Nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego to jeden z głównych powodów decydujących o tym, że detoks narkotykowy w warunkach domowych zazwyczaj kończy się porażką. W ośrodku leczenia uzależnień zespół specjalistów czuwa nad Twoim bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem. Dzięki wsparciu nowoczesnej farmakologii łagodzi się objawy zespołu abstynencyjnego, w efekcie czego detoks narkotykowy jest skuteczny i pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biochemicznej organizmu.

Na czym polega detoks narkotykowy?

Detoks narkotykowy ma na celu usunięcie z organizmu osoby uzależnionej substancji uzależniających. Proces ten może różnić się w zależności od rodzaju substancji, stopnia uzależnienia oraz od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kluczowe elementy detoksu alkoholowego obejmują:

  • Ocenę medyczną stanu zdrowia pacjenta.
  • Bezpieczne usuwanie substancji z organizmu. Często wymaga to stosowania leków zastępczych, które pozwalają na stopniowe odzwyczajanie się organizmu od substancji.
  • Leczenie objawów odstawienia.
  • Wsparcie emocjonalne i psychologiczne.
  • Planowanie dalszego leczenia.

 

Jak możemy Ci pomóc w naszej klinice? – Odwyk narkotykowy

Walka z uzależnieniem od narkotyków rozpoczyna się w klinice leczenia uzależnień WOLMED od ważnego kroku – jest nim detoks narkotykowy. Przeprowadzamy go na miejscu – możesz liczyć na zakwaterowanie i posiłki. Odtrucie narkotykowe potrwa kilka dni i odbędzie się w przyjaznej atmosferze. Wiemy, że nie będzie to dla Ciebie łatwe, dlatego możesz liczyć na całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską – dbamy o to, aby cały proces przebiegał i zakończył się bezpiecznie.

Dodatkowym atutem detoksu narkotykowego w warunkach ośrodka leczenia jest brak dostępu do substancji psychoaktywnych, a co za tym idzie brak pokus, którym musiałbyś stawić czoła podczas prób samodzielnego przerwania ciągu. Brak pokus i nowoczesne farmaceutyki znacząco ułatwiają rozpoczęcie walki z uzależnieniem,  która i tak nie jest prosta. Dlatego zamiast próbować samodzielnie oczyścić organizm z substancji psychoaktywnych i toksyn, warto od raz skorzystać z profesjonalnej pomocy. 

 

Detoksy narkotykowy – czekamy w WOLMED

Gdy Twój organizm będzie wolny od substancji, które go zatruwały, będziesz mógł przystąpić do walki z uzależnieniem. Pamiętaj, że potrzebujesz wsparcia przede wszystkim na poziomie psychologicznym i emocjonalnym. W Klinice Wolmed czeka na Ciebie zespół doświadczonych psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów – specjalistów, którzy pracują w oparciu o autorski program leczenia. Staramy się pomagać osobom uzależnionym od narkotyków w taki sposób, aby wysiłek, który włożą w odwyk narkotykowy, okazał się opłacalny. Decydując się na pobyt w naszym ośrodku, możesz liczyć na:

• zajęcia – terapię indywidualną oraz grupową, dzięki której odkryjesz źródło uzależnienia,
• zajęcia kreatywne, które pomogą Ci odzyskać zainteresowanie życiem i tym, co dzieje się naokoło Ciebie,
• terapię światłem, muzykoterapia oraz aromaterapia – realizujemy autorski program, który jest niezwykle skuteczny,
• zabiegi SPA i możliwość korzystania z aktywności na świeżym powietrzu, abyś przypomniał sobie, co lubiłeś robić, zanim w Twoim życiu pojawiły się narkotyki i wzmocnił swój organizm.

Cały plan leczenia, który dla Ciebie przygotujemy, pomoże dążyć Ci do jasno określonego celu – zakończonej sukcesem walki z nałogiem. Na nasze wsparcie możesz liczyć również po zakończeniu odwyku narkotykowego. Będziemy Ci towarzyszyć podczas drogi ku „czystości” i pełnej wolności od uzależnienia. Tak, abyś pożegnał je raz na zawsze i odzyskał szczęście oraz własną tożsamość.

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że chcesz spróbować odstawić narkotyki i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. W klinice WOLMED działamy po to, by Ci pomóc – pozwól nam wesprzeć Cię w walce o nowe życie.


Przeczytaj również:

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami