WOLMED ŁÓDZKIE

Lubisz drapać zdrapki, wypełniać kupony i typować wyniki? Regularnie obstawiasz mecze i rozgrywki sportowe? Zobacz czym objawia się uzależnienie od hazardu i jak wygląda jego leczenie.

Czy wiesz, że Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed od 17 lat prowadzi leczenie uzależnienia od hazardu?

A może najlepiej czujesz się przy stole do Black Jacka w otoczeniu atmosfery luksusu wielkomiejskiego kasyna? Jeśli czujesz, że przymus grania i obstawiania zakładów jest silniejszy niż Twój zdrowy rozsądek, być może jesteś uzależniony od hazardu.

Czym jest uzależnienie od hazardu?

Hazard w przyjaznej formie jest dostępny w niemal każdym większym centrum handlowym – kolorowe zdrapki, estetycznie zaprojektowane kupony. Wielu ludzi wysyła od czasu do czasu zakład lub kupuje zdrapkę, by nieco pomóc szczęściu. Inni czują prawdziwą euforię, gdy wygrają. W przypadku przegranej chcą się szybko „odkuć”, czyli odzyskać zainwestowane pieniądze. Zamieniają więc zdrapki na wyścigi, a kupony na wizyty w kasynach – ich życie niezauważalnie zaczyna kręcić się wokół hazardu. Osoby uzależnione najczęściej ukrywają przed rodziną i znajomymi fakt, że znowu obstawiły jakiś zakład – to poważny powód do niepokoju. Jakie zachowania można zaobserwować, gdy chodzi o uzależnienie od hazardu? Za typowe symptomy uzależnienia uważa się sytuacje, gdy zagrożona nim osoba:

  • gra w tajemnicy i odczuwa potrzebę ukrywania tego faktu przed otoczeniem,
  • kłamie na temat wysokości wygranych lub przegranych,
  • gra do „ostatniej złotówki” i nie potrafi zmotywować się do wcześniejszego odejścia,
  • gra na kredyt, za pożyczone pieniądze, za zastaw w nadziei, że się odegra,
  • sprzedaje rzeczy lub kradnie, aby uzyskać środki na granie,
  • budzi wyraźne zaniepokojenie bliskich i znajomych, którzy dostrzegają problem.
Leczenie uzależnienia od hazardu wolmed.pl

Przykre konsekwencje uzależnienia od hazardu

Nałóg hazardowy nie zagraża bezpośrednio zdrowiu lub życiu osoby uzależnionej, ale w poważnym stopniu wpływa na jej komfort. Tracenie pieniędzy na grach prowadzi do zubożenia, a w konsekwencji obniżenia stopy życiowej. Zaczynasz regularnie przegrywać, a oszczędności topnieją w zastraszającym tempie? Boisz się powiedzieć partnerowi lub partnerce, że na początku miesiąca nie masz już ani złotówki z pensji? Jeśli problem nie zostaje w porę rozwiązany, nałogowiec traci również rodzinę i pozostaje sam, wyobcowany i skoncentrowany wyłącznie na jednym problemie – jak zdobyć środki na hazard. Często osoby poza kontrolą kończą w zakładzie karnym, złapane na kradzieży albo oszustwie. Zanim dojdzie do ostateczności, uzależnienie od hazardu można leczyć. By wyjść z uzależnienia, potrzebujesz fachowej pomocy. Nie lekceważ hazardu! To nałóg podobny do uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy pornografii. Jeśli czujesz, że uzależnienie może być Twoim problemem, zgłoś się do Kliniki WOLMED i rozpocznij leczenie od hazardu.

Jak w WOLMED pomagamy pacjentom? Terapia uzależnień od hazardu

Terapia od hazardu to terapia psychologiczna, która ma charakter poznawczo-behawioralny. Jej celem jest wypracowanie zmiany zachowań, nauka walki z uzależnieniem, rozpoznawanie i pokonywanie problemów, które skłaniają do grania. Ostatecznie terapia ma zmienić sposób myślenia o hazardzie i nastawienie do sposobu grania. Ważne, abyś zrozumiał, jak ogromną kontrolę ma nad Tobą hazard i jak poważnym nawykiem stało się obstawianie zakładów, czy chodzenie do kasyna. Pamiętaj, że skorzystanie z terapii przez osoby uzależnione nie jest przykładem słabości, ale świadomą, dojrzałą decyzją o potrzebie pomocy w poważnym problemie. W WOLMED oferujemy kompleksową terapię obejmującą: pracę indywidualną, zajęcia w grupach oraz warsztaty.

Techniki stosowane w terapii uzależnień od hazardu

Zastanawiasz się jak wygląda terapia? Hazard traktowany jest jak inne uzależnienia. Oznacza to, że w terapii uzależnień od hazardu wykorzystujemy narzędzia i techniki stosowane w przypadku innych terapii uzależnień. To przede wszystkim:

  • terapia indywidualna i grupowa realizowana w formule stacjonarnej i ambulatoryjnej,
  • program społeczności terapeutycznej,
  • techniki relaksacyjne,
  • samoobserwacja.

Samoobserwacja pozwana na dostrzeżenie i nazwanie własnych uczuć, co jest niezwykle ważne dla skuteczności terapii uzależnień od hazardu.

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że hazard zdominował Twoje życie lub bliska Ci osoba uzależniła się od gier i zakładów. Wczesne rozpoczęcie terapii może pomóc wcisnąć „Stop”, zanim zniszczysz życie swoje i swojej rodziny. Nie czekaj, zgłoś się do kliniki WOLMED i wygraj najważniejszą walkę w swoim życiu – odzyskaj nad nim kontrolę.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami
Informacje dla pacjentówInformacje dla pacjentów

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec semper porttitor erat id pulvinar. Ut vehicula porta nisi sed finibus. Maecenas ultrices mauris sed nulla efficitur condimentum. Ut laoreet enim nisi, quis faucibus nisi consequat eu. Integer posuere nec tellus tempor porta. Nunc tristique interdum nibh ac hendrerit.

sprawdź informacje dla pacjentów