WOLMED ŁÓDZKIE

Lubisz drapać zdrapki, wypełniać kupony i typować wyniki? Regularnie obstawiasz mecze i rozgrywki sportowe? Zobacz czym objawia się uzależnienie od hazardu i jak wygląda jego leczenie.

Czy wiesz, że Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed od 17 lat prowadzi leczenie uzależnienia od hazardu?

A może najlepiej czujesz się przy stole do Black Jacka w otoczeniu atmosfery luksusu wielkomiejskiego kasyna? Jeśli czujesz, że przymus grania i obstawiania zakładów jest silniejszy niż Twój zdrowy rozsądek, być może jesteś uzależniony od hazardu.

Czym jest uzależnienie od hazardu?

Hazard w przyjaznej formie jest dostępny w niemal każdym większym centrum handlowym – kolorowe zdrapki, estetycznie zaprojektowane kupony. Wielu ludzi wysyła od czasu do czasu zakład lub kupuje zdrapkę, by nieco pomóc szczęściu. Inni czują prawdziwą euforię, gdy wygrają. W przypadku przegranej chcą się szybko „odkuć”, czyli odzyskać zainwestowane pieniądze. Zamieniają więc zdrapki na wyścigi, a kupony na wizyty w kasynach – ich życie niezauważalnie zaczyna kręcić się wokół hazardu. Osoby uzależnione najczęściej ukrywają przed rodziną i znajomymi fakt, że znowu obstawiły jakiś zakład – to poważny powód do niepokoju. Jakie zachowania można zaobserwować, gdy chodzi o uzależnienie od hazardu? Za typowe symptomy uzależnienia uważa się sytuacje, gdy zagrożona nim osoba:

  • gra w tajemnicy i odczuwa potrzebę ukrywania tego faktu przed otoczeniem,
  • kłamie na temat wysokości wygranych lub przegranych,
  • gra do „ostatniej złotówki” i nie potrafi zmotywować się do wcześniejszego odejścia,
  • gra na kredyt, za pożyczone pieniądze, za zastaw w nadziei, że się odegra,
  • sprzedaje rzeczy lub kradnie, aby uzyskać środki na granie,
  • budzi wyraźne zaniepokojenie bliskich i znajomych, którzy dostrzegają problem.
Leczenie uzależnienia od hazardu wolmed.pl

Przykre konsekwencje uzależnienia od hazardu

Nałóg hazardowy nie zagraża bezpośrednio zdrowiu lub życiu osoby uzależnionej, ale w poważnym stopniu wpływa na jej komfort. Tracenie pieniędzy na grach prowadzi do zubożenia, a w konsekwencji obniżenia stopy życiowej. Zaczynasz regularnie przegrywać, a oszczędności topnieją w zastraszającym tempie? Boisz się powiedzieć partnerowi lub partnerce, że na początku miesiąca nie masz już ani złotówki z pensji? Jeśli problem nie zostaje w porę rozwiązany, nałogowiec traci również rodzinę i pozostaje sam, wyobcowany i skoncentrowany wyłącznie na jednym problemie – jak zdobyć środki na hazard. Często osoby poza kontrolą kończą w zakładzie karnym, złapane na kradzieży albo oszustwie. Zanim dojdzie do ostateczności, uzależnienie od hazardu można leczyć. By wyjść z uzależnienia, potrzebujesz fachowej pomocy. Nie lekceważ hazardu! To nałóg podobny do uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy pornografii. Jeśli czujesz, że uzależnienie może być Twoim problemem, zgłoś się do Kliniki WOLMED i rozpocznij leczenie od hazardu.

Jak w WOLMED pomagamy pacjentom? Terapia uzależnień od hazardu

Terapia od hazardu to terapia psychologiczna, która ma charakter poznawczo-behawioralny. Jej celem jest wypracowanie zmiany zachowań, nauka walki z uzależnieniem, rozpoznawanie i pokonywanie problemów, które skłaniają do grania. Ostatecznie terapia ma zmienić sposób myślenia o hazardzie i nastawienie do sposobu grania. Ważne, abyś zrozumiał, jak ogromną kontrolę ma nad Tobą hazard i jak poważnym nawykiem stało się obstawianie zakładów, czy chodzenie do kasyna. Pamiętaj, że skorzystanie z terapii przez osoby uzależnione nie jest przykładem słabości, ale świadomą, dojrzałą decyzją o potrzebie pomocy w poważnym problemie. W WOLMED oferujemy kompleksową terapię obejmującą: pracę indywidualną, zajęcia w grupach oraz warsztaty.

Techniki stosowane w terapii uzależnień od hazardu

Zastanawiasz się jak wygląda terapia? Hazard traktowany jest jak inne uzależnienia. Oznacza to, że w terapii uzależnień od hazardu wykorzystujemy narzędzia i techniki stosowane w przypadku innych terapii uzależnień. To przede wszystkim:

  • terapia indywidualna i grupowa realizowana w formule stacjonarnej i ambulatoryjnej,
  • program społeczności terapeutycznej,
  • techniki relaksacyjne,
  • samoobserwacja.

Samoobserwacja pozwana na dostrzeżenie i nazwanie własnych uczuć, co jest niezwykle ważne dla skuteczności terapii uzależnień od hazardu.

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że hazard zdominował Twoje życie lub bliska Ci osoba uzależniła się od gier i zakładów. Wczesne rozpoczęcie terapii może pomóc wcisnąć „Stop”, zanim zniszczysz życie swoje i swojej rodziny. Nie czekaj, zgłoś się do kliniki WOLMED i wygraj najważniejszą walkę w swoim życiu – odzyskaj nad nim kontrolę.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami