Wolmed

Szukasz spokojnego miejsca, w którym będziesz mógł rozpocząć swoją duchową przemianę?

Masz dość podporządkowywania całego swojego życia nałogom? Nie chcesz więcej ranić swoich bliskich? Dla osób takich jak Ty powstała nasza klinika WOLMED – ośrodek leczenia chorób psychicznych i prywatne centrum leczenia uzależnień.


Jak to się zaczęło?


Klinika WOLMED powstała w 2003 roku jako jeden z pierwszych prywatnych szpitali psychiatrycznych i leczenia uzależnień w Polsce. W ten sposób małżeństwu lekarzy psychiatrów udało się spełnić marzenie o stworzeniu miejsca, w którym osoby chore, w godnych i przyjemnych warunkach, będą dochodzić do zdrowia.

 

WOLMED – właściciele i kadra

Właścicielami placówki są lekarze specjaliści psychiatrzy – Joanna Wysogląd-Wolniak oraz dr n. med. Sławomir Wolniak, biegły sądowy, pełniący funkcję ordynatora.
Wspólnie kierują kilkudziesięcioosobowym zespołem składającym się z lekarzy, psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, pielęgniarek, muzykologa i masażysty.

 

Co jest misją klinki WOLMED?

Misją kliniki jest skuteczne leczenie i łagodzenie skutków schorzeń psychicznych:


• uzależnień od alkoholu, narkotyków, lekarstw, hazardu, seksu, czy zakupów,
• depresji,
• otępień,
• nerwic,
• schizofrenii.

 

Jak pomagamy naszym pacjentom?

Specjalistyczna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi i technik leczenia, m.in.:


• terapii indywidualnej i grupowej.
• biofeedbacku (program obrazowania emocji),
• muzykoterapii, aromaterapii, fototerapii (leczenia światłem),
• masaży.

Zespół doświadczonych specjalistów korzysta z najnowszych zdobyczy technik diagnostycznych i terapeutycznych, łącznie z technologią cyfrową. Programy komputerowe do obrazowania emocji pomagają pacjentom rozpoznawać własny stan psychiczny, redukować napięcia i kontrolować reakcje fizjologiczne. Zajęcia relaksacyjne – muzykoterapia, aromaterapia, masaże, sauna, jacuzzi, aerobik, ćwiczenia ruchowe i kondycyjne, dają poczucie komfortu i wskazują alternatywę dla mało aktywnego trybu życia.

WOLMED – spokój płynie z natury

Ośrodek usytuowany jest w spokojnej wsi Dubie (pow. bełchatowski, woj. łódzkie), położonej wśród lasów, w bliskim sąsiedztwie rzeki.
Lokalizacja z dala od zgiełku miasta zapewnia Pacjentom bliski kontakt z naturą i możliwość aktywnego wypoczynku. Regularnie organizowane są zajęcia sportowe, wycieczki piesze i rowerowe, wspólne wieczory przy ognisku i grilu.

Liczne udogodnienia w ośrodku

W klinice przebywają zarówno pacjenci z Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i osoby, które opłacają pobyt z własnych środków. Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów, oferujemy pokoje 1,2 oraz 3-osobowe z własną lodówką i czajnikiem. W ramach prowadzonych terapii oraz powrotu do zdrowia, osoby przebywające w klinice mogą uprawiać sport oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Ważnym elementem terapii, która stanowi podstawę w walce z uzależnieniem, są medytacja oraz spacery. W klinice dbamy o regularność – podstawą jest plan dnia respektowany przez wszystkich pacjentów. Nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych czuwa przez całą dobę wykwalifikowany personel medyczny. Ośrodek słynie z doskonałej, staropolskiej kuchni. Dania przygotowywane są na miejscu przez znakomitych kucharzy, z wykorzystaniem ekologicznych, miejscowych produktów. Posiłki serwowane są cztery razy dziennie i uwzględniają diety indywidualne.

Pomagamy wszystkim, którzy potrzebują naszego wsparcia

Choroby, które leczymy, dotykają ludzi niezależnie od ich statusu materialnego. Dlatego w naszym szpitalu przebywają pacjenci zarówno na zasadach komercyjnych, jak i korzystający z ubezpieczeń społecznych. Nikomu nie odmawiamy pomocy, a swoją pracę traktujemy jak misję i służbę społeczeństwu. Jesteśmy dumni, że dzięki naszej odpowiedzialnej pracy tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.