WOLMED ŁÓDZKIE

Szukasz spokojnego miejsca, w którym będziesz mógł rozpocząć swoją duchową przemianę?

Masz dość podporządkowywania całego swojego życia nałogom? Nie chcesz więcej ranić swoich bliskich? Dla osób takich jak Ty powstała nasza klinika WOLMED – ośrodek leczenia chorób psychicznych i prywatne centrum leczenia uzależnień.

Jak to się zaczęło?

Klinika WOLMED powstała w 2003 roku jako jeden z pierwszych prywatnych szpitali psychiatrycznych i leczenia uzależnień w Polsce. W ten sposób małżeństwu lekarzy psychiatrów udało się spełnić marzenie o stworzeniu miejsca, w którym osoby chore, w godnych i przyjemnych warunkach, będą dochodzić do zdrowia.

Nasz ośrodek – leczenie uzależnień i nie tylko

Misją kliniki jest skuteczne leczenie i łagodzenie skutków schorzeń psychicznych:
• uzależnień od alkoholu, narkotyków, lekarstw, hazardu, czy zakupów,
• depresji,
• otępień,
• nerwic,
• schizofrenii.

Kto prowadzi ośrodek leczenia uzależnień Wolmed?

Właścicielami placówki są lekarze specjaliści psychiatrzy – Joanna Wysogląd-Wolniak oraz dr n. med. Sławomir Wolniak, biegły sądowy, pełniący funkcję ordynatora.
Wspólnie kierują kilkudziesięcioosobowym zespołem składającym się z lekarzy, psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, pielęgniarek, muzykologa i masażysty.

Spokój płynie z natury

Ośrodek usytuowany jest w spokojnej wsi Dubie (pow. bełchatowski, woj. łódzkie), położonej wśród lasów, w bliskim sąsiedztwie rzeki.
Lokalizacja z dala od zgiełku miasta zapewnia Pacjentom bliski kontakt z naturą i możliwość aktywnego wypoczynku. Regularnie organizowane są zajęcia sportowe, wycieczki piesze i rowerowe, wspólne wieczory przy ognisku i grillu.

Jak pomagamy naszym pacjentom?

Specjalistyczna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi i technik leczenia, m.in.:

  • terapii indywidualnej i grupowej
  • biofeedbacku (program obrazowania emocji)
  •  
  • tDCS (przezczaszkowa stymulacja mózgu prądem stałym)
  • muzykoterapii, aromaterapii, fototerapii (leczenia światłem)
  • masaży


Liczne udogodnienia w ośrodku

W klinice przebywają zarówno pacjenci z Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i osoby, które opłacają pobyt z własnych środków. Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów, oferujemy pokoje 1,2 oraz 3-osobowe z własną lodówką i czajnikiem. W ramach prowadzonych terapii oraz powrotu do zdrowia, osoby przebywające w klinice mogą uprawiać sport oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Ważnym elementem terapii, która stanowi podstawę w walce z uzależnieniem, są medytacja oraz spacery. W klinice dbamy o regularność – podstawą jest plan dnia respektowany przez wszystkich pacjentów. Nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych czuwa przez całą dobę wykwalifikowany personel medyczny. Ośrodek słynie z doskonałej, staropolskiej kuchni. Dania przygotowywane są na miejscu przez znakomitych kucharzy, z wykorzystaniem ekologicznych, miejscowych produktów. Posiłki serwowane są cztery razy dziennie i uwzględniają diety indywidualne.

Pomagamy wszystkim, którzy potrzebują naszego wsparcia

Choroby, które leczymy, dotykają ludzi niezależnie od ich statusu materialnego. Dlatego w naszym szpitalu przebywają pacjenci zarówno na zasadach komercyjnych, jak i korzystający z ubezpieczeń społecznych. Nikomu nie odmawiamy pomocy, a swoją pracę traktujemy jak misję i służbę społeczeństwu. Jesteśmy dumni, że dzięki naszej odpowiedzialnej pracy tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.