Wolmed – ośrodek leczenia uzależnień. Nasze główne usługi to leczenie alkoholizmu, narkomanii, depresji, nerwic i psychoterapia.

Zauważyłeś, że zmagasz się z nieustannymi huśtawkami nastrojów? Podejrzewasz, że cierpisz na depresję? Zobacz jak wygląda leczenie depresji i co ją wywołuje.

Czy wiesz, że Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed od 17 lat oferuje leczenie depresji?

Ogarnęła Cię niechęć do życia i smutek, którego nie jesteś się w stanie pozbyć? Coraz trudniej wstać Ci z łóżka? Stan ten trwa dłużej niż dwa tygodnie? To mogą być objawy depresji. Jeśli się pojawią, poproś o pomoc – potrzebne Ci profesjonalne wsparcie oraz leczenie.

 

Zastanawiasz się, czy to już depresja?

Chociaż depresja kojarzy się przede wszystkim z długotrwałym przygnębieniem, smutkiem i apatią, objawy choroby są znacznie szersze. Jeżeli zauważysz u siebie takie symptomy, jak:

• bezsenność / senność,
• brak apetytu / nadmierny apetyt,
• bóle głowy,
• rozdrażnienie,
• spadek libido,
• wzrost / spadek masy ciała,
• suchość w jamie ustnej

…istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Ciebie dopadła depresja. Terapia może okazać się w tej sytuacji naprawdę skutecznym rozwiązaniem. Pozwól sobie pomóc, by przywrócić szczęście w Twoim życiu. Jeśli teraz wszystko wydaje się beznadziejne, jeśli nie widzisz sensu życia, pomożemy Ci małymi krokami odzyskać dobre samopoczucie. Zdaj się na doświadczony zespół WOLMED – wiemy, jak wyprowadzić się z życiowego marazmu i przywrócić chęć do działania.

 

Sprawdź, jak działa nasza klinika – leczenie depresji jest możliwe!

W WOLMED oferujemy leczenie stacjonarne na terenie naszego ośrodka. Zauważyliśmy, że pozostawienie przygnębiającej codzienności za sobą oraz skupienie się wyłącznie na sobie, pozwala naszym pacjentom osiągnąć w krótkim czasie bardzo dobre rezultaty. W codziennej pracy bazujemy na terapii behawioralno – poznawczej. Dzięki psychoterapii poznasz istotę swojej choroby oraz zaczniesz dostrzegać i rozumieć mechanizmy, jakie jej towarzyszą. Na sesjach z terapeutami nauczysz się nowych zachowań po to, abyś mógł postrzegać świat w zupełnie nowy sposób i patrzeć na życie optymistycznie. Cały proces odbywa się w indywidualnym, komfortowym dla pacjenta tempie. Psychoterapia pozwala również na naukę wyrażania swoich emocji, bo często tłumienie uczuć jest przyczyną depresji. Gdy wszystkie negatywne uczucia kumulują się, człowiek jest niczym „tykająca bomba”. Chociaż terapia behawioralno-poznawcza ma charakter indywidualny, organizujemy również zajęcia grupowe, w których możesz wziąć udział. Istnieje możliwość włączenia sesji rodzinnych, jeśli okaże się, że mają one wpływ na zdrowie i samopoczucie pacjenta. Ponadto, w leczeniu stosujemy: farmakoterapię, fototerapię, muzykoterapią i relaksację oraz zabiegi SPA.

 

Leczenie depresji – dlaczego to takie ważne?

Stany depresyjne dotykają coraz większej części społeczeństwa. Depresja pojawia się często znienacka, jest zupełnie niezauważana. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nieustanny stres, silne przeżycia emocjonalne, problemy w związku, presja w pracy to tylko niektóre czynniki, które mogą doprowadzić do rozwoju tej podstępnej choroby. To problem poważniejszy, niż może się wydawać. Depresja to nie smutek, który szybko minie albo chandra, którą można pokonać telefonem do przyjaciela, czy zjedzeniem ulubionej czekolady. Depresja jest zaburzeniem, którego nie można lekceważyć. Poproś o pomoc i wsparcie, aby szybciej powrócić do równowagi i odzyskać utraconą radość życia. Nie pozwól, by najlepsze lata minęły z hasłem „depresja” – leczenie w naszej klinice WOLMED to skuteczny program, dzięki któremu znowu poczujesz się dobrze.
W WOLMED działamy po to, aby pomagać. Skontaktuj się z nami – na pewno wspólnie znajdujemy najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, nawet z najtrudniejszej sytuacji możesz wyjść, jeśli otrzymasz zrozumienie i wsparcie. Czekamy na Ciebie.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami