WOLMED ŁÓDZKIE

Poznaj nasz Klub Pacjenta

Uruchomiliśmy przy naszej klinice Klub Pacjenta. To przyjazne miejsce spotkań, w których uczestniczą obecni oraz byli pacjenci naszego ośrodka. W czasie rozmów z terapeutą goście dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają o tym, jak radzą sobie z trzeźwieniem w codziennym życiu. Pokazanie pacjentom, którzy są na trudnej ścieżce poskramiania nałogu, że można odzyskać kontrolę, jest dla wielu z nich bardzo motywujące do dalszej pracy. Osoby, które przyjeżdżają do Klubu Pacjenta, wskazują również nurtujące ich problemy i wspólnie z terapeutą oraz innymi członkami grupy starają się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Podczas spotkania Klubu pacjenci biorą również udział w wykładzie tematycznym, który może być poświęcony ich aktualnym problemom lub zagadnieniom poruszanym podczas poprzedniego meetingu.

WOLMED – zintegrowana społeczność

Byli i obecni pacjenci naszej klinki tworzą zintegrowaną społeczność po to, by jeszcze lepiej pomagać sobie w walce z uzależnieniem. Dla osób, które dopiero zaczynają zmianę swojego życia, spotkania z terapeutą oraz terapia grupowa może nie być wystarczającym bodźcem do zmiany. Dlatego dążymy do tego, żeby pokazywać naszym pacjentom życie, które czeka na nich po zakończeniu leczenia. Ich kontakt z osobami, które dzięki terapii znalazły się o kilka kroków dalej w drodze do samodzielności, często ma kluczowe znaczenie dla ich psychiki.

W 2023 roku spotkania Klubu Pacjenta odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.

Uroczystości w WOLMED

Raz w roku organizujemy w naszej klinice uroczyste spotkanie z udziałem byłych pacjentów, podopiecznych kliniki, pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego, członków klubu AA i terapeutów.

Potrzebujesz wparcia? Czekamy na Ciebie!

WOLMED to miejsce, które ma być przyjazne pacjentom i pomagać im w powrocie do zdrowia. Osoby, które przyjeżdżają do naszego Klubu Pacjenta, podzielą się z Tobą naszymi doświadczeniami i pokażą Ci, jak wygląda życie wolne od używek. Jeśli masz wątpliwości lub nie wierzysz w to, że można skończyć z nałogiem, posłuchaj naszych byłych pacjentów, którzy dzięki swojej wytężonej pracy, obecnie pewnie stoją na własnych nogach.
Skontaktuj się z nami. Chcemy Ci pomóc w Twojej walce z uzależnieniem.