WOLMED ŁÓDZKIE

Bliska osoba zaczęła codziennie po pracy wypijać kilka drinków lub kieliszków wina dla rozluźnienia? Podejrzewasz, że to już nałóg? Zobacz jak wygląda leczenie alkoholizmu.

Czy wiesz, że Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed od kilkunastu lat prowadzi leczenie alkoholizmu i innych uzależnień? Terapie alkoholowe są jedną z naszych specjalności. Aktywnie wspieramy pacjentów realizując leczenie alkoholizmu w oparciu o pracę indywidualną i terapię grupową. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. 

Ciężko cokolwiek zaplanować z jej udziałem, bo na pierwszym miejscu jest alkohol? Czujesz, że potrzebujesz się napić, by odzyskać dobry humor, lepiej się bawić lub przeżyć kolejny weekend z rodziną? Jeśli zauważysz u siebie lub bliskiej osoby silny pociąg do alkoholu i trudności z odstawieniem używki, może to być alkoholizm – pomoc z zewnątrz i odpowiednie leczenie będą nieocenione, by znów stanąć na własne nogi. Leczenie alkoholizmu może być skuteczne, a odpowiednio prowadzone terapie alkoholowe nie tylko uczą, jak zachować asertywność w obliczu alkoholu, ale przede wszystkim jak radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego na trzeźwo. 

Alkoholizm – choroba uniwersalna

Uzależnienie od alkoholu kojarzy się z osobami bezdomnymi, które często żyją na granicy ubóstwa. Pamiętaj, że alkoholizm to bardzo powszechny problem społeczny, który nie wybiera środowiska. To jedna z najbardziej demokratycznych chorób XXI wieku. Na uzależnienie od alkoholu cierpią zarówno osoby z marginesu społecznego, jak i zamożni ludzie sukcesu. Choroba może dotknąć kobietę i mężczyznę, osobę młodą oraz w podeszłym wieku żyjącą na wsi lub w dużym mieście.

Dlaczego tak ciężko rozpocząć leczenie?

Przyzwolenie społeczne na spożywanie alkoholu i pozytywny obraz, jaki ma jego spożywanie, sprawiają, że tak trudno uświadomić sobie istotę problemu. Osoby bliskie często dają wyraźne sygnały, że ilość wypijanego alkoholu wymyka się spod kontroli, ale osoba chora lekceważy te komunikaty. Żyją we własnym świecie, w którym codzienny sześciopak lub butelka wina to jedynie rozrywka i sposób na nudę. Najważniejsze w leczeniu alkoholizmu jest uświadomienie sobie problemu. To pacjent musi zrozumieć, że jest chory na alkoholizm. Leczenie może rozpocząć się, dopiero gdy osoba chora uświadomi sobie, że potrzebuje pomocy.

Czy choruję na alkoholizm?

Jeśli odczuwasz silną potrzebę picia alkoholu i mimo wielokrotnych obietnic, że rezygnujesz z picia, znowu sięgasz po kieliszek. Jeśli regularnie szukasz towarzystwa, by móc się napić i czujesz złość i frustracje, gdy znajomi nie mają ochoty, to może tracisz kontrolę nad swoimi emocjami, gdy w grę wchodzi alkohol. Jeśli bliska osoba prosi Cię o zaprzestanie picia i podaje racjonalne argumenty, a Ty lekceważysz te prośby i wydajesz na alkohol coraz więcej pieniędzy. W wyżej opisanych sytuacjach w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. Skontaktuj się z nami – WOLMED to profesjonalna klinika leczenia alkoholizmu. Pomagamy pacjentom odzyskać kontrolę nad życiem. Prowadzimy terapie alkoholowe o dużej skuteczności. Jednocześnie stwarzamy pacjentom warunki do odpoczynku i aktywności na świeżym powietrzu, co sprzyja odzyskaniu równowagi psychicznej i fizycznej organizmu i przekłada się na efektywność leczenia.

leczenie alkoholizmu wolmed.pl

Czy bliska osoba jest chora na alkoholizm?

Pamiętaj, że gdy Twój partner lub partnerka, mąż lub żona cierpi na alkoholizm, często sam stajesz się osobą współuzależnioną. Oznacza to, że albo razem spożywacie regularnie duże ilości alkoholu, albo ukrywasz i usprawiedliwiasz nałóg alkoholika. Jeśli regularnie wypowiadasz takie zdania jak: „Miał ciężki dzień, nic dziwnego, że musiał się napić”, „To jej sposób na relaks, każdy ma swój”, „Przecież to wesele (imieniny, urodziny), każdy tutaj pije” zastanów się poważnie, czy bliskiej Ci osoby nie dotknął problem uzależnienia od alkoholu. Leczenie alkoholizmu wymaga czasu i cierpliwości, ale może być skuteczne.

Współuzależnienie natomiast w dłuższej perspektywie czasu działa wyniszczająco i odbija się na równowadze fizycznej i zdrowiu psychicznym osoby współuzależnionej. Analizując ten problem warto zwrócić uwagę na dzieci, które w sposób bezpośredni dotyka problem alkoholowy jednego z rodziców. 

Jak zacząć leczenie alkoholizmu?

WOLMED to prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym pomagamy pacjentom wygrać walkę z uzależnieniem. Podejmujemy zarówno działania medyczne, jak i skupiamy się na kształtowaniu psychiki pacjenta. Terapia alkoholowa obejmuje również detoksykację alkoholową – to pierwszy i konieczny etap całego procesu. Dopiero złagodzenie dolegliwości, jakich doświadcza osoba uzależniona od alkoholu, sprawia, że możliwe jest skuteczne leczenie psychiki pacjenta. Jeśli więc czujesz, że to używka przejęła kontrolę nad Twoim życiem, nie czekaj i wybierz profesjonalny ośrodek dla alkoholików – pozwól sobie pomóc!

Na czym polega terapia alkoholowa?

Terapia alkoholowa to kompleksowe podejście do leczenia uzależnienia od alkoholu, które może obejmować różne metody leczenia mające na celu pomoc osobom uzależnionym w zaprzestaniu picia i utrzymaniu trzeźwości. To, o czym należy pamiętać, to że utrzymanie trzeźwości po zakończeniu terapii alkoholowej wymaga planowania i wsparcia, w tym utrzymywania kontaktu z terapeutami i/lub uczestnictwa w dedykowanych grupach wsparcia.

Jak przebiega leczenie alkoholowe?

Terapeuta pracuje z pacjentem uzależnionym od alkoholu nad pokonywaniem lęków, budowaniem poczucia własnej wartości oraz poszukiwaniem miejsca w społeczeństwie. Terapia antyalkoholowa obejmuje zajęcia grupowe oraz indywidualne, a często również praca z rodziną. Ośrodki leczenia alkoholizmu w różny sposób prowadzą terapie dla swoich pacjentów. W WOLMED działamy holistycznie i wielotorowo, oferując pacjentom – osobom, których życie zdominował alkohol – niezbędne wsparcie i leczenie alkoholowe:

  • medycznego – badanie internistyczne jest ważną częścią oceny stanu pacjenta przed rozpoczęciem terapii, w trakcie jej trwania i po zakończeniu procesu,
  • psychoterapeutycznego – terapia indywidualna oraz w niewielkich grupach prowadzona jest z wykorzystaniem metody behawioralno-poznawczej, która pozwala Pacjentowi zrozumieć mechanizmy uzależnienia i lepiej radzić sobie z chęcią sięgnięcia po kolejny kieliszek,
  • psychiatrycznego – uzależniony jest bardziej podatny m.in. na choroby takie, jak depresje, nerwice w procesie wychodzenia z nałogu, więc wsparcie psychiatry jest koniecznością,
  • farmakologicznego – odpowiednio dobrane substancje lecznicze pomagają walczyć z uczuciem „głodu” i przyspieszają proces uwalniania się od nałogu.

Terapia alkoholizmu: Profesjonalna pomoc dla Ciebie i Twoich bliskich

W WOLMED oferujemy profesjonalne i – co najważniejsze skuteczne – leczenie uzależnień od alkoholu. Nasi pacjenci korzystają z terapii indywidualnej i grupowej w kameralnych warunkach zamkniętego ośrodka. Wsparcie personelu medycznego, cisza oraz bliskość natury pozwalają skupić się na sobie i robić znaczne postępy w walce z uzależnieniem. Czujesz, że potrzebujesz wsparcia? W WOLMED przeprowadzimy Cię przez cały proces leczenia, abyś mógł jak najszybciej zdrowy wrócić do swoich bliskich.

leczenie alkoholizmu w ośrodku wolmed.pl

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, a chęć sięgnięcia po kieliszek zdominowała Twoje myśli. W klinice WOLMED od wielu lat pomagamy naszym pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim życiem i cieszyć się rzeczywistością wolną od nałogów.

Przeczytaj również:

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami