Wolmed – ośrodek leczenia uzależnień. Nasze główne usługi to leczenie alkoholizmu, narkomanii, depresji, nerwic i psychoterapia.

Bliska osoba zaczęła codziennie po pracy wypijać kilka drinków lub kieliszków wina dla rozluźnienia? Podejrzewasz, że to już nałóg? Zobacz jak wygląda leczenie alkoholizmu.

Czy wiesz, że Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed od kilkunastu lat prowadzi leczenie alkoholizmu i innych uzależnień?

Ciężko cokolwiek zaplanować z jej udziałem, bo na pierwszym miejscu jest alkohol? Czujesz, że potrzebujesz się napić, by odzyskać dobry humor, lepiej się bawić lub przeżyć kolejny weekend z rodziną? Jeśli zauważysz u siebie lub bliskiej osoby silny pociąg do alkoholu i trudności z odstawieniem używki, może to być alkoholizm – pomoc z zewnątrz i odpowiednie leczenie będą nieocenione, by znów stanąć na własne nogi.

Alkoholizm – choroba uniwersalna

Uzależnienie od alkoholu kojarzy się z osobami bezdomnymi, które często żyją na granicy ubóstwa. Pamiętaj, że alkoholizm to bardzo powszechny problem społeczny, który nie wybiera środowiska. Na uzależnienie od alkoholu cierpią zarówno osoby z marginesu społecznego, jak i zamożni ludzie sukcesu. Choroba może dotknąć kobietę i mężczyznę, osobę młodą oraz w podeszłym wieku żyjącą na wsi lub w dużym mieście.

Dlaczego tak ciężko rozpocząć leczenie?

Przyzwolenie społeczne na spożywanie alkoholu i pozytywny obraz, jaki ma jego spożywanie, sprawiają, że tak trudno uświadomić sobie istotę problemu. Osoby bliskie często dają wyraźne sygnały, że ilość wypijanego alkoholu wymyka się spod kontroli, ale osoba chora lekceważy te komunikaty. Żyją we własnym świecie, w którym codzienny sześciopak lub butelka wina to jedynie rozrywka i sposób na nudę. Najważniejsze w leczeniu alkoholizmu jest uświadomienie sobie problemu. To pacjent musi zrozumieć, że jest chory na alkoholizm. Leczenie może rozpocząć się, dopiero gdy osoba chora uświadomi sobie, że potrzebuje pomocy.

Czy choruję na alkoholizm?

Jeśli odczuwasz silną potrzebę picia alkoholu i mimo wielokrotnych obietnic, że rezygnujesz z picia, znowu sięgasz po kieliszek. Jeśli regularnie szukasz towarzystwa, by móc się napić i czujesz złość i frustracje, gdy znajomi nie mają ochoty, to może tracisz kontrolę nad swoimi emocjami, gdy w grę wchodzi alkohol. Jeśli bliska osoba prosi Cię o zaprzestanie picia i podaje racjonalne argumenty, a Ty lekceważysz te prośby i wydajesz na alkohol coraz więcej pieniędzy. W wyżej opisanych sytuacjach w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. Skontaktuj się z nami – WOLMED to profesjonalna klinika leczenia alkoholizmu. Pomagamy pacjentom odzyskać kontrolę nad życiem.

leczenie alkoholizmu wolmed.pl

Czy bliska osoba jest chora na alkoholizm?

Pamiętaj, że gdy Twój partner lub partnerka, mąż lub żona cierpi na alkoholizm, często sam stajesz się osobą współuzależnioną. Oznacza to, że albo razem spożywacie regularnie duże ilości alkoholu, albo ukrywasz i usprawiedliwiasz nałóg alkoholika. Jeśli regularnie wypowiadasz takie zdania jak: „Miał ciężki dzień, nic dziwnego, że musiał się napić”, „To jej sposób na relaks, każdy ma swój”, „Przecież to wesele (imieniny, urodziny), każdy tutaj pije” zastanów się poważnie, czy bliskiej Ci osoby nie dotknął problem uzależnienia od alkoholu. Leczenie alkoholizmu wymaga czasu i cierpliwości, ale może być skuteczne.

Jak zacząć leczenie alkoholizmu?

WOLMED to prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym pomagamy pacjentom wygrać walkę z uzależnieniem. Podejmujemy zarówno działania medyczne, jak i skupiamy się na kształtowaniu psychiki pacjenta. Terapia alkoholowa obejmuje również odtrucie organizmu – to pierwszy i konieczny etap całego procesu. Dopiero złagodzenie dolegliwości, jakich doświadcza osoba uzależniona od alkoholu, sprawia, że możliwe jest skuteczne leczenie psychiki pacjenta. Jeśli więc czujesz, że to używka przejęła kontrolę nad Twoim życiem, nie czekaj i wybierz profesjonalny ośrodek dla alkoholików – pozwól sobie pomóc!

Jak przebiega leczenie alkoholowe?

Terapeuta pracuje z pacjentem uzależnionym od alkoholu nad pokonywaniem lęków, budowaniem poczucia własnej wartości oraz poszukiwaniem miejsca w społeczeństwie. Terapia antyalkoholowa obejmuje zajęcia grupowe oraz indywidualne, a często również praca z rodziną. Ośrodki leczenia alkoholizmu w różny sposób prowadzą terapie dla swoich pacjentów. W WOLMED działamy holistycznie i wielotorowo, oferując pacjentom – osobom, których życie zdominował alkohol – niezbędne wsparcie i leczenie alkoholowe:

  • medycznego – badanie internistyczne jest ważną częścią oceny stanu pacjenta przed rozpoczęciem terapii, w trakcie jej trwania i po zakończeniu procesu,
  • psychoterapeutycznego – terapia indywidualna oraz w niewielkich grupach prowadzona jest z wykorzystaniem metody behawioralno-poznawczej, która pozwala Pacjentowi zrozumieć mechanizmy uzależnienia i lepiej radzić sobie z chęcią sięgnięcia po kolejny kieliszek,
  • psychiatrycznego – uzależniony jest bardziej podatny m.in. na choroby takie, jak depresje, nerwice w procesie wychodzenia z nałogu, więc wsparcie psychiatry jest koniecznością,
  • farmakologicznego – odpowiednio dobrane substancje lecznicze pomagają walczyć z uczuciem „głodu” i przyspieszają proces uwalniania się od nałogu.

W WOLMED oferujemy profesjonalne i – co najważniejsze skuteczne – leczenie uzależnień od alkoholu. Nasi pacjenci korzystają z terapii indywidualnej i grupowej w kameralnych warunkach zamkniętego ośrodka. Wsparcie personelu medycznego, cisza oraz bliskość natury pozwalają skupić się na sobie i robić znaczne postępy w walce z uzależnieniem. Czujesz, że potrzebujesz wsparcia? W WOLMED przeprowadzimy Cię przez cały proces leczenia, abyś mógł jak najszybciej zdrowy wrócić do swoich bliskich.

leczenie alkoholizmu w ośrodku wolmed.pl

Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, a chęć sięgnięcia po kieliszek zdominowała Twoje myśli. W klinice WOLMED od wielu lat pomagamy naszym pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim życiem i cieszyć się rzeczywistością wolną od nałogów.

TERAPIA WEEKENDOWA DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU

Jesteś uzależniony od alkoholu? Chciałbyś się leczyć, ale pracujesz zawodowo i nie możesz sobie pozwolić na dłuższą absencję w pracy? Możemy Ci pomóc! Klinika Wolmed oferuje walkę z uzależnieniem w formie odpłatnej terapii weekendowej. W dniach wolnych od pracy przyjedź do nas, weź udział w terapii indywidualnej i grupowej, gwarantujemy dyskrecję i miłą atmosferę. Przez dwa dni będziesz pracował indywidualnie oraz w grupie, aby wygrać z uzależnieniem. Na terenie kliniki WOLMED otrzymasz zakwaterowanie oraz wyżywienie. Terapia trwa 6 weekendów, w czasie której przewidujemy 2-weekendową przerwę.

Przeczytaj również:

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami
Informacje dla pacjentówInformacje dla pacjentów

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec semper porttitor erat id pulvinar. Ut vehicula porta nisi sed finibus. Maecenas ultrices mauris sed nulla efficitur condimentum. Ut laoreet enim nisi, quis faucibus nisi consequat eu. Integer posuere nec tellus tempor porta. Nunc tristique interdum nibh ac hendrerit.

sprawdź informacje dla pacjentów