WOLMED ŁÓDZKIE

Próbujesz po raz pierwszy odstawić toksyczne używki, które przejęły kontrolę nad Twoim życiem?

A może w przeszłości podjąłeś już kilka prób zerwania z nałogiem, które zakończyły się fiaskiem? W WOLMED działamy spokojnie – pomagamy naszym pacjentom odzyskać równowagę zarówno fizyczną – to pierwszy etap walki z nałogiem w naszej klinice – jak i psychiczną.

Wsparcie dla uzależnionych

Osoby uzależnione od: alkoholu, leków lub narkotyków, które trafiają do naszej klinki, najczęściej mają mocno nadszarpnięte relacje z bliskimi. Używki zdążyły już zniszczyć ich małżeństwa, kontakty z rodzicami, czy z dziećmi. Wiele drzwi pozostaje dla osób uzależnionych na stałe zamknięte. W klinice WOLMED rozumiemy, że uzależnienie to poważna choroba, a osoba, która na nie cierpi, potrzebuje ogromnego wsparcia. Nasz zespół doświadczonych specjalistów: lekarzy psychiatrów, psychologów oraz terapeutów, a także wykwalifikowany personel medyczny czeka na każdego nowego pacjenta. Wierzymy, że silna wolna wsparta odpowiednimi metodami leczenia może zdziałać cuda – codziennie się o tym przekonujemy!

Oczyszczenie organizmu – kluczowe w walce z nałogiem

Pierwszym krokiem w walce z uzależnieniem od toksycznych substancji jest detoks, czyli oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadziły się latami. Alkohol lub narkotyki często zastępowały naszym pacjentom posiłki, więc ich ciała są wychudzone i wyniszczone. Potrzebują preparatów odżywiających i wzmacniających, by zyskać siły niezbędne do poradzenia sobie ze skutkami odstawienia. Dla wielu osób detox to jeden z najtrudniejszych fizycznie etapów walki z nałogiem.

detoks organizmu

Jak działamy w klinice WOLMED?

Nad przebiegiem detoksykacji czuwa w naszej klinice personel medyczny, który na bieżąco monitoruje samopoczucie oraz stan zdrowia pacjentów. Zależy nam, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa w czasie odwyku. W wielu przypadkach wyniszczone organizmy z trudem pozbywają się toksyn. Często konieczne jest wprowadzenie dodatkowych środków farmakologicznych, by zminimalizować negatywne skutki odstawienia używek. Rekomendujemy pozostanie w klinice WOLMED przez cały okres trwania detoksu, czyli od kilku do kilkunastu dni. Jak wynika z naszego doświadczenia, całodobowa opieka, zakwaterowanie oraz posiłki są niezbędne do efektywnego zakończenia oczyszczania i powrotu do względnej równowagi fizyczne j i psychicznej.

Co możemy dla Ciebie zrobić po zakończeniu detoksu?

Gdy zakończysz detoks, możesz oczywiście opuścić klinikę. Pamiętaj, że przeszedłeś dopiero pierwszy krok na drodze do lepszego samopoczucia i zdrowia. Jesteś osłabiony, a w Twojej głowie kłębi się wiele myśli. Dlatego zdaniem naszych lekarzy, gdy skończysz detoks, najlepszym wyborem będzie odbycie w klinice na terapii. Zorganizujemy dla Ciebie zajęcia indywidualne, grupowe oraz warsztaty. Pokażemy Ci, jak działa uzależnienie i dlaczego odczuwałeś i będziesz odczuwał silną potrzebę sięgnięcia po używkę. W czasie zajęć nauczymy Cię, jak radzić sobie z impulsem powrotu do nałogu. Przygotujemy Cię również na odnalezienie się na nowo w relacjach międzyludzkich i w społeczeństwie.
Masz dość tego, że Twoje życie zdominował alkohol lub narkotyki? Chcesz znów cieszyć się szczęściem z bliskimi osobami, których zaufanie straciłeś? Skontaktuj się z nami – w klinice WOLMED rozumiemy, jak ciężko jest pokonać nałóg. Zrób pierwszy niewielki krok na drodze do wyzdrowienia, a my pomożemy Ci iść dalej ścieżką ku Twojej osobistej wolności.