WOLMED ŁÓDZKIE

Terapia dla par i małżeństw. Zobacz jak przebiega i czy warto na nią iść.

Pogoń za karierą, brak czasu, stres, problemy z wychowaniem dzieci… to tylko niektóre powody, dla których w związku może się pojawić kryzys. Uważasz, że doświadcza go także Twoje małżeństwo? Zauważasz, że oddaliliście się od siebie? Coraz trudniej się Wam porozumieć? A może któreś z Was popełniło trudne do wybaczenia błędy? Jeżeli zależy Ci na tym, aby uratować łączącą Was więź małżeńską i odzyskać ponownie radość życia, pomocna może okazać się profesjonalna terapia dla par pod okiem psychologa. Tę formę wsparcia oferuje Klinika Wolmed.

Kiedy terapia to dobre rozwiązanie?

Wsparcie terapeutyczne przyda się każdemu związkowi, w którym pojawił się kryzys – zwłaszcza taki, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Jeżeli zauważasz, że problemy małżeńskie raczej „zamiatacie pod dywan” niż rozwiązujecie, a konflikt (otwarty, czy też ukryty) narasta, czas na to, aby Waszym relacjom przyjrzał się specjalista.

Co można osiągnąć w czasie terapii?

Terapia dla par to terapia psychologiczna, która pozwoli:

 • zrozumieć przyczyny, dla których w małżeństwie nie układa się – także te głęboko zakorzenione i pojawiające się na poziomie podświadomości,
 • nauczyć się skutecznego komunikowania się w związku – źródłem większości kryzysów małżeńskich są problemy z wyrażaniem uczuć i opinii,
 • lepiej zrozumieć emocje i reakcje, które towarzyszą Wam w różnych sytuacjach życiowych,
 • odbudować łączącą Was więź i przywrócić zdrowy charakter Waszemu związkowi.
terapia dla par i małżeństw wolmed.pl

Jak wygląda pomoc w Wolmed?

Parom, które doświadczają kryzysu w związku, w Klinice Wolmed pomocy udzielają doświadczeni terapeuci. Przebieg terapii jest uzależniony od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań małżonków. Najczęściej jej program obejmuje:

 • rozmowy wstępne z obojgiem partnerów – pozwolą terapeucie lepiej zrozumieć punkt widzenia każdego z małżonków i przygotować podłoże pod terapię,
 • terapię w parze – to w trakcie wspólnych rozmów moderowanych przez terapeutę partnerzy uczą się wyrażać swoje emocje, „przepracowują” problemy i otrzymują narzędzia, które pomagają im krok po kroku zbliżyć się do siebie.

Terapia dla par w Klinice WOLMED jest prowadzona w kameralnych i przyjaznych warunkach. Pozwól, że udzielimy Wam wsparcia w takim zakresie, jakiego potrzebujecie. Wierzymy, że każdy kryzys małżeński można zażegnać – o ile oboje partnerzy tego chcą.
Skontaktuj się z nami, jeśli czujesz, że w Twoim związku ogień powoli się wypala i tracicie nić porozumienia. Wybierzcie się na terapię, zanim będzie za późno i odbudujcie Waszą wspaniałą relację, która obojgu dawała wiele radości, satysfakcji oraz zapewniała poczucie bezpieczeństwa.

WEEKENDOWY WARSZTAT

Chcesz poprawić jakość swojej relacji z parterem lub partnerką? Czujesz, że zabrnęliście w ślepy zaułek i od dłuższego czasu nie możecie się porozumieć? Coraz częściej myślisz o rozstaniu? Daj Waszemu związkowi jeszcze jedną szansę – skorzystaj z warsztatu dla par, który organizujemy w naszej klinice.

Prywatny ośrodek leczenia WOLMED organizuje weekendowy warsztat dla par. Zajęcia są przeznaczone dla małżeństw i par, które wykazują dobrą wolę – wciąż chcą ze sobą być. Ważne, aby w związkach nie było przemocy psychicznej i fizycznej, ani alkoholizmu. Uczestnicząc w naszych warsztatach, możesz w prosty sposób:

 • poprawić komunikację w relacji uświadamiając sobie różnice w komunikatach,
 • zrozumieć, z czego wynikają trudności i konflikty oraz poznać takie pojęcia, jak: para komplementarna, para symetryczna,
 • poznać perspektywę trzech tożsamości tzn. Ja + Ty = My; potrzeby indywidualne i związku, rozpoznawanie, nazywanie, wyrażanie,
 • zwiększyć umiejętności w radzeniu sobie z kryzysami – m.in. poprzez poszukiwanie zasobów pary
 • nauczyć się odróżniać i stosować pojęcia: asocjacja – dysocjacja, blisko czy daleko w relacji – balansowanie różnic
 • dowiedzieć się, w jakiej fazie jest Wasz związek.

Zajęcia prowadzone przez psychoterapeutę będą odbywać się w soboty i niedziele przez 5 weekendów.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami