WOLMED ŁÓDZKIE

Jeżeli bliska Ci osoba w podeszłym wieku zaczyna tracić kontrolę nad swoim zachowaniem? Być może ta choroba to otępienie. Sprawdź jak przebiega leczenie otępienia.

Czy wiesz, że Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed od 17 lat posiada w swojej ofercie leczenie otępienia i innych zaburzeń na tle psychicznym?

Zauważasz u seniora poważne zaniki pamięci, lęk i agresję? Starszy członek rodziny doskonale pamięta wydarzenia ze swojej młodości, ale nie potrafi wskazać, gdzie mieszka? Być może Twój krewny cierpi na chorobę otępienną – czas to sprawdzić!

Czym jest choroba otępienna?

Z wiekiem dochodzi do starzenia się mózgu, dlatego seniorzy często doświadczają typowych objawów demencji. Pamiętaj jednak, że otępienie to nie jest normalny objaw starzenia się – jego następstwa są o wiele poważniejsze. To spowodowana uszkodzeniem mózgu choroba, która najczęściej towarzyszy takim schorzeniom jak: choroba Alzheimera, choroba Parkinsona czy choroba Pika. Otępienie nierzadko pojawia się również na skutek uszkodzenia mózgu w wyniku udaru lub wylewu krwi do mózgu.

Jak rozpoznać otępienie?

Babcia, która zapomina nazwiska ulubionego aktora lub dziadek, który potrzebuje zaznaczać ważne daty w kalendarzu, cierpią na lekką demencję. Jeśli jednak Twój krewny zapomina, jak masz na imię i kim jesteś, myli Cię ze zmarłymi lub dawno niewidzianymi członkami rodziny i nie wie, jaka jest obecnie data, w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. Otępienie to zaburzenie funkcji poznawczych. Co to znaczy? Starsza osoba zaczyna mieć poważne trudności z odbieraniem, tworzeniem i przetwarzaniem informacji o otaczającym świecie. Zwróć szczególnie uwagę na:

• obniżenie sprawności intelektualnej,
• utratę zdolności rozpoznawania przedmiotów,
• obniżenie rozumienia mowy,
• wyraźne zmiany nastrojów
• zaburzenia krytycyzmu,
• zaburzenia pamięci.

Często chory na otępienie może cierpieć również na głęboką depresję. Brak właściwego rozpoznania choroby sprawia, że objawy poważnej demencji gwałtownie się nasilają. Jak wynika z naszego doświadczenia, często zahamowanie depresji przynosi dobre rezultaty, a stan pacjenta ulega poprawie.

 

Leczenie otępienia wolmed.pl

W ośrodku poprzez poprawne leczenie możemy zatrzymać otępienie

Otępienie można skutecznie zahamować, dzięki odpowiedniemu leczeniu i właściwemu podejściu do pacjenta. W naszej klinice prowadzimy leczenie otępienia poprzez badania neuropsychologiczne oraz testy psychometryczne, które pozwalają ocenić procesy poznawcze pacjenta. To niezwykle ważne, aby przekonać się, jakie działania będą najskuteczniejsze. W zależności od uzyskanych wyników opracowujemy terapię indywidualnie dostosowaną do potrzeb osoby zmagającej się z otępieniem. Naszym celem jest zahamowanie otępienia przy jednoczesnej poprawie jakości życia. Jak wynika z naszego doświadczenia, ćwiczenia wykonywane regularnie pod nadzorem specjalistów sprawiają, że zdrowa część mózgu przejmuje funkcje uszkodzonych tkanek. Ma to kluczowe znaczenie w zahamowaniu otępienia. W ramach terapii uczymy także opiekunów, jak radzić sobie z codziennymi problemami związanymi z chorobą osoby bliskiej.

Działamy kompleksowo – wspieramy opiekunów naszych pacjentów

Okazanie wsparcia rodzinie chorej osoby ma ogromne znaczenie – często dorosłe dzieci lub wnuki podejmują się otoczenia opieką seniora cierpiącego na otępienie. Często nie zdają sobie przy tym sprawy, jak przytłaczające obciążenie spadło na ich barki! Jeśli zajmujesz się mamą lub dziadkiem z chorobą otępienną, doskonale wiesz, jak wiele wysiłku wymaga codzienne zachowanie spokoju i podporządkowanie całego życia bliskiej osobie. Opieka nad chorującym na otępienie jest bardzo wymagająca i często wyczerpująca psychicznie i fizycznie. Chory regularnie traci kontakt z rzeczywistością, bywa nieprzewidywalny i agresywny, a mimo to wymaga nieustannego nadzoru i wsparcia. Skorzystanie z oferty naszego ośrodka to skuteczny sposób, by zahamować chorobę oraz poprawić Twoje samopoczucie – będziesz miał czas, aby odpocząć, nabrać sił. Co więcej, zyskasz narzędzia niezbędne w procesie efektywnej opieki nad krewnym.

W WOLMED działamy skutecznie i sprawujemy aktywną opiekę nad pacjentami cierpiącymi na otępienie. Pomagamy seniorom oraz osobom, których mózg został uszkodzony, odzyskać sprawność. Jeśli podejrzewasz, że Twój krewny lub senior, będący pod Twoją opieką, cierpi na chorobę otępienną, skontaktuj się z nami. Wspólnie zahamujemy chorobę.

Leczenie otępienia w wolmed.pl

Przeczytaj również:

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami