WOLMED ŁÓDZKIE

Lubisz robić zakupy, a kupowanie sprawia Ci przyjemność? Czujesz, że jest to poza Twoją kontrolą? Zobacz jak wygląda leczenie zakupoholizmu i czym on się objawia.

Czy wiesz, że Ośrodek Leczenia Uzależnień Wolmed od 17 lat oferuje leczenie zakupoholizmu i innych uzależnień?

Codziennie odwiedzasz galerię i kilka sklepów, by przywieźć do domu torby pełne rzeczy? Twoje mieszkanie przypomina graciarnię, a Ty nie korzystasz nawet z połowy rzeczy, które kupiłaś? Być może cierpisz na zakupoholizm.
Czym jest zakupoholizm?
Niekontrolowane zakupy, pchane nagłym impulsem, mające na celu rozładowanie nieznośnego napięcia – to może być uzależnienie od zakupów.

Do objawów zakupoholizmu należą:

 • spędzanie w sklepach i galeriach handlowych wielu godzin, zaniedbywanie z tego powodu zawodowych oraz domowych obowiązków,
 • obsesyjne planowanie kolejnych zakupów,
 • kupowanie niepotrzebnych rzeczy, nierozpakowywanie zakupów w domu, chowanie ich przed rodziną,
 • wydawanie na zakupy pieniędzy przeznaczonych na inne cele – opłacenie rachunków, czy wakacje,
 • zwiększanie zadłużenia na karcie kredytowej,
 • traktowanie zakupów jako jedynego sposobu na poprawę samopoczucia, złego nastroju – osiągnięcie stanu euforii w samym sklepie, wyzwolenie adrenaliny i endorfin, sprawiających, że kupowanie rzeczy staje się ekscytującym doświadczeniem,
 • po dokonaniu zakupów pojawia się poczucie winy, wstyd, smutek i przygnębienie.

Czy jestem zakupoholikiem?

Jeśli towarzyszy Ci nieustanny przymus kupowania kolejnych rzeczy, z których wcale nie korzystasz i jeśli wydajesz pieniądze bez opamiętania, a co więcej, regularnie się zadłużasz na zakupy, to może być zakupoholizm. Dodaj do tego poczucie przygnębienia i smutku, które odczuwasz po wizycie w sklepie, a otrzymasz pierwsze symptomy, które powinny Cię zaniepokoić. Ludzie, którzy nie cierpią na zakupoholizm, potrafią starannie zaplanować swoją wizytę w sklepie i kupować produkty, które są im niezbędne, potrzebne lub powstrzymać się od kupowania. Jeśli Twoim nawykiem stało się gratyfikowanie osiągnięć, ale również pocieszanie za pomocą ciągłego kupowania nowych przedmiotów, zapoznaj się dokładnie z definicją zakupoholizmu i pozwól sobie pomóc.

Chcesz szybko sprawdzić, czy Twoje zachowanie jest charakterystyczne dla zakupoholika? Użyj listy kontrolnej w czasie pobytu w sklepie i odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • dlaczego tu jestem?
 • jak czuję się w tej chwili?
 • czy na pewno potrzebuję rzeczy, którą zamierzam kupić?
 • czy coś się stanie, jeśli ten zakup odłożę na później?
 • kiedy będę używać tej rzeczy i gdzie ona znajdzie miejsce w moim domu?

Jeśli powód przyjścia do sklepu był podyktowany impulsem do zakupu danej rzeczy, a nie rzeczywistą potrzebą jej posiadania – to może być zakupoholizm.

Leczenie zakupoholizmu ośrodek wolmed.pl

Zakupoholizm – poważne schorzenie

Kompulsywne kupowanie nie jest zwykłą fanaberią, ale niejednokrotnie dotyka osoby z problemami psychicznymi – zaburzeniami nastroju, lękami, a także uzależnione od substancji. Zakupoholik często cierpi też na problemy emocjonalne. Jeśli czujesz, że zaczynasz tracić nad sobą kontrolę, gdy przejeżdżasz obok sklepu, poproś pomoc. Twoje życie nie musi tak wyglądać, możesz wyjść ze szponów nałogu. Uzależnienie od zakupów wymaga specjalistycznego leczenia, które należy zacząć od postawienia diagnozy przez lekarza psychiatrę pod kątem emocjonalnych problemów, które mogły sprawić, że z takim zaangażowaniem dał się wciągnąć w kompulsywne robienie zakupów.

Jak wygląda leczenie zakupoholizmu w WOLMED?

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pomagamy pacjentom z różnymi problemami. Zanim zostaniesz zaklasyfikowany, jako zakupoholik otrzymasz niezbędne wsparcie i profesjonalną diagnozę. W potwierdzonych przypadkach leczenie polega na stosowaniu psychoterapii, w systemie indywidualnym oraz grupowym, która pozwala pracować nad zmianą zachowań pacjenta. Przyjmujemy pacjentów do naszego ośrodka, aby zapewnić im komfortowe warunki i odciąć od zewnętrznych bodźców. W naszym prywatnym ośrodku wykorzystujemy techniki terapeutyczne z nurtu behawioralno-poznawczego. Odzyskanie kontroli nad własnym zachowaniem jest możliwe, ale nie jest to krótki proces. Dlatego uzbrój się w cierpliwość i pozwól sobie pomóc – powoli zauważysz pozytywne efekty leczenia takie jak: wyciszenie i poprawę samopoczucia.

Zauważyłeś u siebie lub u bliskiej Ci osoby objawy charakterystyczne dla tego uzależnienia i podejrzewasz, że to może być zakupoholizm – skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wyeliminować destrukcyjne zachowania i wygrać z nałogiem, który rujnuje Twoje samopoczucie oraz finanse.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiemZ nami powrócisz do równowagi i znowu poczujesz radość

Zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnej formy pomocy – leczenia chorób psychiatrycznych i uzależnień w naszej klinice. Pamiętaj, powrót do zdrowia i równowagi psychicznej to powolny proces. W WOLMED stworzyliśmy komfortowe warunki, które skutecznie wspierają leczenie – czekamy na Ciebie!

skontaktuj się z nami