WOLMED ŁÓDZKIE
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny nasz ośrodek został wyróżniony w plebiscycie Orły Medycyny za działalność prowadzoną w 2022 r. To dowód na to, że nie ustajemy w podnoszeniu jakości usług medycznych, wciąż się rozwijamy, zwiększamy liczbę placówek, a nasza kadra bierze udział w licznych szkoleniach podnoszących kwalifikacje.
 
– Rok 2023 jest nas szczególnie ważny. Jesienią będziemy obchodzić 20-lecie Kliniki Wolmed. Nasza rocznica zbiegła się z przekształceniem dotychczasowej działalności w spółkę – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie. – Przez ten czas pomogliśmy ponad 20 tysiącom pacjentów. Mamy zespół liczący już ponad 130 osób, lekarzy, pielęgniarek, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień oraz terapeutów środowiskowych. Wciąż się rozwijamy, nasi pracownicy sukcesywnie podnoszą swoje kwalifikacje, w kolejnych miastach otwieramy specjalistyczne Poradnie. Do tych, które już funkcjonowały w Piotrkowie Tryb., Bełchatowie, Pajęcznie, Radomsku, Łasku i Wieluniu, w tym roku dołączyła poradnia w Zduńskiej Woli. Aż w 6 miastach, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, prowadzimy Poradnie Psychologiczno-Terapeutyczne dla Dzieci i Młodzieży oraz Rodzin. Jest to bardzo potrzebny kierunek pracy psychologicznej i terapeutycznej, chociażby zważywszy na wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu „Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, w których wzięło udział ponad 180 tysięcy dzieci i młodzieży szkolnej. Wynika z nich, że w ubiegłym roku aż 8,8% uczniów podjęło próbę samobójczą, 28% młodych osób nie ma chęci do życia, 16% okalecza swoje ciało, a ponad 43% ma zaburzenia odżywiania. Dlatego widzę, że działalność naszych poradni, w których dzieci i młodzież otrzymują opiekę psychologa, psychoterapeuty i terapeuty środowiskowego, odpowiada na rosnącą liczbę problemów młodych ludzi.
 
W samej klinice świadczymy usługi prywatnie oraz na NFZ, na oddziale psychiatrycznym. Tu też nie stoimy w miejscu, wykorzystując różne metody diagnozy oraz leczenia. Od 2 lat stosujemy nowoczesną metodę przezczaszkowej stymulacji mózgu prądem stałym, która wykorzystywana jest przede wszystkim w Finlandii, a w Polsce dostępna tylko w ośrodkach klinicznych. Na tym z pewnością nie poprzestaniemy, bo ciągły rozwój jest wpisany w naszą pracę w zakresie zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień.