WOLMED ŁÓDZKIE

Zdajemy sobie sprawę, że skuteczne leczenie uzależnień i zaburzeń psychicznych wymaga kompleksowego podejścia do pacjenta i zapewnienia mu optymalnego komfortu fizycznego i psychicznego. Właśnie dlatego zadbaliśmy o ofertę dodatkowych zabiegów leczniczych, które uzupełniają i wzmacniają efekty leczenia uzależnień. Jednym z najważniejszych zabiegów w tej kategorii są masaże.

Masaż relaksacyjny jest jedną z najstarszych metod leczenia czerpiącą ze starożytnych metod leczenia dotykiem. Masaże terapeutyczne, przeprowadzane w połączeniu z technikami uspokajającymi i wykonywane w odpowiedniej atmosferze, doskonale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Lecznicze masaże relaksacyjne umożliwiają m.in. redukowanie napięć i stresu oraz minimalizowanie oznak przemęczenia. Relaksacja pozytywnie przekłada się na samopoczucie pacjenta oraz na efektywność innych metod stosowanych w ramach terapii uzależnień.

Terapia masażem – poznaj techniki masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny jest całkowicie bezpieczną i maksymalnie dostępną odmianą masażu klasycznego. Z tej formy masażu mogą skorzystać m.in. osoby borykające się z przewlekłymi napięciami psychicznymi i stresem, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami snu czy depresją. Masaż relaksacyjny pomoże również osobom cierpiącym z powodu bólów pleców, barków i karku.

W zależności od potrzeb pacjenta – masaż relaksacyjny może obejmować całe ciało lub jego wybrane partie, np. plecy, klatkę piersiową, nogi lub twarz. Zabieg odbywa się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu, najczęściej z sączącą się w tle relaksacyjną muzyką i palącymi się aromatycznymi świecami. Dotyk jest łagodny, a jego natężenie niskie lub średnie, każdorazowo dopasowywane do potrzeb danego pacjenta.

Wszystkie techniki masażu relaksacyjnego skupiają się na redukowaniu napięć mięśniowych i eliminowaniu dolegliwości bólowych oraz wielowymiarowym odprężeniu ciała, relaksacji i wyciszeniu. Efektem masażu jest również poprawa krążenia oraz przepływu limfy, a także rozluźnienie mięśni i struktur okołostawowych.

Masaż leczniczy Dubie, czyli jak robimy to w Ośrodku WOLMED

Masaż relaksacyjny jest podstawą naszego pakietu dodatkowych zabiegów leczniczych, które oferujemy pacjentom podejmującym leczenie uzależnienia w naszym Ośrodku. Wszystkie masaże lecznicze przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Zabiegi przeprowadzane są pojedynczo lub w zaplanowanych seriach, które mogą obejmować dowolną liczbę masaży. Techniki masażu relaksacyjnego dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta, z uwzględnieniem jego potrzeb i oczekiwań. Nasi specjaliście mogą stosować m.in. masowanie, głaskanie i rozcieranie problematycznych miejsc oraz wykonać masaż olejkami eterycznymi.

Celem każdego masażu leczniczego przeprowadzanego przez naszych specjalistów jest poprawa samopoczucia pacjenta, odprężenie fizyczne i psychiczne oraz efektywne wyciszenie i skuteczne dodanie energii życiowej. To ważny element odbudowywania poczucia siły i sprawczości u pacjenta w trakcie leczenia uzależnienia.